Юрій Чижмарь: «В Україні відбувається русифікація»

Юрій ЧижмарЕкс-голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь вважає, що в Україні відбувається процес згортання популяризації української мови та поступова русифікація.
На думку політика, мовна політика в Україні – серйозний збудник суспільних настроїв та інструмент дестабілізації політичної ситуації. Тому проект Закону України “Про засади державної мовної політики в Україні” повинен бути продуктом суспільного консенсусу, а не двох російськомовних депутатів.

– Аналізуючи норми проекту слід відзначити, що це чергова спроба провести сумнозвісний законопроект “Про мови в Україні”, який минулого року отримав негативну оцінку не лише в українському суспільстві але й у висновках Венеціанської комісії та Верховного Комісару ОБСЄ у справах національних меншин, – каже Юрій Чижмарь.

Політик вважає, що автори нового проекту відмовилися лише від надання російській мові спеціального статусу, зрівнявши її з мовами інших національних меншин України. На думку пана Чижмаря, автори цього законопроекту розуміють його безперспективність і роблять це виключно для того, щоб на передодні парламентських виборів посилити свої електоральні позиції у російськомовних округах.

– Проте я з болем змушений констатувати процес згортання популяризації української мови та поступову русифікацію. Свідченням того є обмеження радіотрансляції україномовних виконавців в межах 25 відсотків, а ще значне збільшення репертуару українських виконавців комерціалізованими піснями російською мовою, – каже Юрій Чижмарь, –  Достатньо послухати останні пісні Ірини Білик, Ані Лорак, Тіни Кароль, Наталки Могилевської, чи Андрія Данилка. А ще субтитрування українською мовою фільмів вироблених не лише в Росії, але й у інших країнах світу, рейдерське захоплення приміщення видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, яке друкує дитячі книги українською мовою,  випуск на екран у 2007 році антиукраїнського за своїм змістом фільму Володимира Бортка “Тарас Бульба” (знятого російськими кінематографами за підтримки Міністерства культури України) та інші явища гуманітарного характеру свідчать про агресивний наступ на українську мову.

Подібні процеси відбуваються і в осередках української мовної культури за кордоном. У 2010 році закрито Українську бібліотеку в Москві. Український вільний університет, заснований у Відні в 1921 році українськими вченими-емігрантами, відомий своєю просвітницькою діяльністю в часи тоталітаризму Радянського Союзу, сьогодні за незалежної України знаходиться на межі фінансового банкрутства. Щоб зберегти заклад, керівництво університету в 2008 році вимушене було продати приміщення університету в центрі Мюнхена і переїхати на околицю міста.
Юрій Чижмарь переконаний, що поглиблення цих процесів згубно впливає як на ідентифікацію українства у світі, так  і на імідж України загалом.

Коментарі вимкнені.