У Тернополі на виборах 21 квітня не буде жодного спостерігача від кандидата Порошенка

В день повторного голосування 21 квітня 2019 року в Тернополі не буде жодного спостерігача від кандидата Порошенка. Про це повідомляє  Володимир Бойко.

Своєю постановою 48 від 11 квітня 2019 року окружна виборча комісія скасувала реєстрацію усіх офіційних спостерігачів він кандидата Порошенка.

Можливо, на засіданні ОВК проголосовано не за такий зміст, але рішення оформленого саме так (не зазначено, що скасовано реєстрацію спостерігачів, зазначених в поданні довіреної особи, згідно списку, згідно додатку чи будь-якого іншого переліку). Дивно, але через два дні після цього, 13 квітня 2019 року ОВК в територіальному виборчому окрузі 163 постановою 51 пробувала ще щось зробити із спостерігачами від кандидата Порошенка. В назві постанови говориться, що реєстрацію офіційних спостерігачів від кандидата Порошенка мали б ще раз скасувати, але резолютивна частина в Постанові відсутня. Обидві постанови оприлюднені на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії, строки на оскарження – минули, нових офіційних спостерігачів від цього кандидата зареєстровано не було. І тому, допуск на засідання виборчих комісій у 163 виборчому окрузі осіб, які мають посвідчення спостерігачів від кандидата Порошенка чи їх присутність під час голосування є незаконним. 

В незрозуміле становище поставила окружна виборча комісія й іншу сторону. 13 квітня 2019 року ОВК прийняла постанову 52, якою, очевидно, розглянула подання громадської організації “Команда ЗЕ” про відкликання офіційних спостерігачів. Але резолютивної частини в цій постанові теж немає. Тож, що такі спостерігачі відкликані, стверджувати не можна. Але, ці особи вже включені до складу дільничних виборчих комісій. При цьому закон забороняє одній особі одночасно бути і членом комісії і спостерігачем. 

  • Я не можу сказати що ці суттєві помилки допущені через необізнаність членів ОВК, адже усі члени комісії мають вищу освіту. Водночас, я не хочу вірити, що такі помилки допущені свідомо, щоб в понеділок, 22 квітня, отримати юридичні аргументи для невизнання результатів виборів, введення в оману міжнародної спільноти чи початку якихось внутрішніх заворушень, – каже Володимир Бойко

Світлина від Володимира Бойка.

Світлина від Володимира Бойка.

Світлина від Володимира Бойка..

Comments are closed.