Завтра – Преображення Господнє – своєрідне нагадування про необхідність змінюватися духовно
Преображення Господнє або Спас — одне з 12 найбільших християнських свят. Воно знаменує подію, коли Ісус завів апостолів на гору Фавор і перевтілився перед ними. Тоді Його обличчя засяяло, а на небі з’явилися старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили зі Спасителем про Його близький відхід. Усіх їх освітила хмарина, з якої линув голос: “Це Син Мій Улюблений, що його я вподобав. Його слухайтеся». Преображення показало наявність в Ісусі Христі божественної та людської природи. Преображення Господнє, кажуть священики, нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.
– Кожна людина у цьому празнику має дуже таке важливе і відповідальне завдання, що вона має бути носієм ось цього світла Фаворського, тобто світла, яке переображує усе людське творіння. Вона має в житті своєму сіяти тією Божою благодаттю. Подібно Христос хотів просвітити все людство, тому що воно перебувало в темряві гріха. Відтак кожна людина, яка наближається своїм життям , своїми вчинками до Бога, переображує цей світ робить його світлішим, — розказує сотрудник парафії Святої Тройці у Тернополі Олег Харишин.
На Преображення Господнє християни святять яблука, груші, сливи інші овочі та фрукти, а також колоски жита, пшениці.
– Люди приносячи плоди, отримуючи благословення з рук священика, напевно втішалися не настільки навіть через те, що Господь такий люблячий до них, що Він дав ці плоди. А напевно що вони вживаючи ці плоди, пригадують собі, що мають живитися тією Божою благодаттю, що Господь нас нагородивши тими земними благами, напевно і не пошкодує тих духовних благ, — каже Олег Харишин.
Свято Преображення Господнє у часі збігається із Успенським постом, який завершиться 28 серпня на Успіння Пресвятої Богородиці. Але на яблучний Спас християни можуть не постити.
– Ті празники як Преображення, празник Богоявлення, це такі празники, під час яких не постять, тобто така церковна традиція. В неділю посту такого немає, але є застереження, щодо гучних забав і весіль, що фактично є в кожному пості, — пояснює отець Олег.
Свято Преображення Господнє пов»язують із закінченням жнив. В народі казали: “Прийшов Спас — жнива пішли від нас”, пишуть Новини Тернополя.
Коментарі вимкнені.