Як зупинити «лагідну вбивцю» на Тернопільщині?
28 липня у Тернополі був проведений Міжнародний день по боротьбі з гепатитами у Тернопільській області. Організатори заходу під час прес-коференції , яка відбулась у тернопільському Центрі комунікацій, розповіли про результати акцій та подальшу співпрацю щодо подолання епідемії.
Ігор Господарський – професор, доктор медичних наук, керівник обласного Гастроентерологічного центру з гепатологією зазначив, що проблема поширення цього захворювання набула соціального характеру. Гепатит С легко розповсюджується, так як має парентеральний механізм зараження. Крім того, хворобу можна назвати «лагідною вбивцею». Початкові симптоми її непомітні. З метою виявлення захворювання в інфікованих людей було проведено безкоштовне експрес-тестування на Театральній площі нашого міста. З 37 протестованих людей позитивний результат отримало 4. Хворим було надано медичну консультацію щодо подальшого лікування. За словами Ірини Наконечної, лікаря Тернопільського обласного комунального центру профілактики і боротьби зі СНІДом, похибка експрес-тестування – 2-3%, тоді, як медичного тестування – 1%. Тому результатам можна повністю довіряти.
Павло Федик – перший заступник Генерального директора Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії, депутат Тернопільської обласної ради наголосив на важливості профілактики захворювання. Він запропонував інформування людей через листівки та ЗМІ. Також, на проведеному в рамках заходу баркемпі, в якому взяли участь провідні блогери та журналісти, громадські активісти, медики із Кіровограда, Хмельницього, Дніпропетровська, Криму, Києва та Тернополя, було обговорено проблематику та шляхи вирішення захворювання.
Хворі на Гепатит С повинні кожного року пройти діагностику на вірусне навантаження. Європейська лабораторна служба «SYNEVO» випустила 5 тисяч направлень по діагностиці з 50-вітсотковою та 7 тисяч із 30-вітсотковою знижкою по всій Україні.
Ініціативу проекту «Міжнародний день по боротьбі з гепатитами» було визнано найефективнішою в Східній Європі Євразійською мережею зменшення шкоди. Проте, за словами організаторів, представники місцевої влади не підтримали належним чином проекту. Відповідного фінансування немає навіть на діагностику, не говорячи вже про саме лікування. Також очікується підтримка уряду. Під відкритим листом Миколі Азарову щодо проблематики вірусних гепатитів на даний момент підписалось 3200 жителів України.
Коментарі вимкнені.