Не тільки Тернопіль боїться кінця світу, – Іван Круп’як

До кінця світу все менше днів, а паніка у людей тільки збільшується.  Астролог Іван Круп’як пояснює наростання тривоги тим, що з’являються нові джерела інформації про настання армагедону. Якщо спершу 21 грудня називали «особливим» днем для людства через календар майя, то потім ці чутки доповнили іще й парадом планет. А далі інтернетом поширилось послання тібетського монаха, в якому людству дають настанову, як потрібно себе поводити, коли настане час ікс.

Іван Круп’як, астролог: «Якраз третє джерело інформації найбільше насторожило людей і не правда, що це тільки в нас в Тернополі, в Україні. Мені дзвонять люди зі всіх кінців світу, нема квитків на літаки, нема квитків тут по Європі на маршрутки. Бо всі хочуть їхати додому»

Паніка, що піднялася в суспільстві навколо кінця світу, має психологічне пояснення.

У кожній людині є певний рівень тривоги, каже психолог Наталія Гаєвська. У когось вона перебуває в межах норми, а в когось зашкалює. Часто події зовнішнього світу знаходять відклик того, що є всередині людини. Тобто коли вона є незахищеною, невпевненою і чим більше вона не може спрогнозувати своє майбутнє, тим вищий рівень тривоги.

Є категорія людей, які з будь-яких причин починають тривожитись, емоційно реагувати. Своєю панікою вони можуть досить сильно впливати на суспільство.

Наталія Гаєвська, кандидат психологічних наук ТНТУ ім. І. Пулюя: «Тому що уявіть собі, що ви живете у своєму домі і ваші сусіди ні з того, ні з сього очікують кінця світу і вони готуються до нього дуже ретельно, запасають продукти, займаються ще якимись підготовчими речами, хочете ви цього чи не хочете, але це буде мати на вас вплив в тій чи іншій мірі. І чим людина тривожніша, чим вище цей рівень тривоги, тим відповідно цей вплив буде серйозніший».

Тернопільська ж молодь вирішила не перейматись песимістичними прогнозами і зустріти кінець світу танцями. 21 грудня в 15 годині на театральному майдані влаштують флешмоб.

Марія Синейко, виконавчий директор ГО «Файне місто»: «В флешмобі будуть брати участь студенти з різних університетів, а саме це педагогічний, політехнічний, економічний, а також Інститут інформаційних та соціальних технологій».

Мета заходу – продемонструвати  рух життя, незважаючи на кінець світу. Флешмоб відбудеться в рамках проекту «Тернопіль – студентська столиця України».

ІНТБ

Коментарі вимкнені.