Президент готується до виборів, тому всю владу в області передає Хоптяну

В Україні посилюється владна вертикаль. Це можна пояснити тільки одним: влада концентрується в одних руках саме напередодні президентських виборів 2015 року. І ці руки – обласні державні адміністрації.

24 травня цього року Президент видає мало ким помічений Указ No.307/2013
«Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території», який вступив в силу з дня його опублікування (http://www.president.gov.ua/documents/15772.html).

Згідно з документом, Кабінет Міністрів України зобов’язаний підготувати зміни в низку Законів України, визначивши механізм передачі місцевим державним адміністраціям повноважень органів виконавчої влади вищого рівня. На практиці це означатиме, що обласна державна адміністрація стане офіційним куратором тих державних органів, які раніше їй на пряму не підпорядковувались. Для цього Кабмін повинен розробити порядок координації головами місцевих державних адміністрацій діяльності територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, забезпечення сприяння у виконанні покладених на ці органи завдань. Наприклад, такі структури як колишні митниця та податкова, силовики, антимонопольний комітет, соціальні фонди тощо тепер будуть більше орієнтуватися на голову ОДА, ніж на своє безпосереднє керівництво в Києві.

Всім органам центральної влади Президент доручив визначати пріоритети своєї роботи за попереднім письмовим погодженням із головами відповідних місцевих державних адміністрацій, а також надавати в ОДА всю необхідну інформацію. Навіть опублікування оголошень про проведення конкурсів на заміщення посад у територіальних органах центральних органів виконавчої влади тепер треба проводити у місцевих друкованих засобах масової інформації.

 

Крім того, Кабінет Міністрів зобов’язаний готувати та вносити на розгляд в установленому порядку проекти актів, які покликані вдосконалювати діяльність системи державного управління на місцях. Пропозиції вноситимуть голови ОДА, а відображені вони будуть в щорічних звітах про роботу відповідної обласної адміністрації.

В свою чергу, державні органи влади навіть кадрові питання (щодо призначення і звільнення керівників та їх за ступників на місцях) повинні узгоджувати з відповідним головою облдержадміністрації.

Керівникам міністерств та відомств наказано не допускати ігнорування вмотивованих подань голів місцевих державних адміністрацій про відповідність займаній посаді керівників, інших працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. А для того, щоб керівники відчули силу та міць голови ОДА, останньому надали право проводити на колегіях заслуховування про роботу структурних підрозділів органів центральної влади та про відповідність займаній посаді їхніх місцевих очільників.

Залишається тепер здогадуватися, чи з такими розширеними повноваженнями справиться діючий голова ОДА Валентин Хоптян, бо чутки про нового керівника області останнім часом стали аж занадто відвертими…

Віталій Крепич

Коментарі вимкнені.