Тернопільський парк обріжуть заради забудови
Обрізати Старий парк планує Тернопільська міськрада, згідно з її намірами змін до генплану.
Якщо порівнювати ту площу, яку багато тернополян вважають парком, із картинкою, яку на сайті міськради подають як діючий генплан, то йдеться приблизно про 31,5 сотих. Якщо ж порівнювати із межами ділянки під парком на Публічній кадастровій карті України, то йдеться про ще більше втрати для громади – приблизно 69,6 сотих.
Згідно з пропозиціями до генплану, виставленими на сайті міськради, обрізати Старий парк збираються в частині, що прилягає до дороги на вул. Шухевича в няпрямку до просп. Бандери. На цій землі тепер ростуть дерева, кущі, стоїть стара військова техніка, проходять пішохідні доріжки і розміщені “футбольні каси”. Надалі відповідній ділянці хочуть надати цільове призначення “територія багатоквартирної житлової забудови”.
Якщо на Публічній кадастровій карті України навести курсор на терени Старого парку і натиснути лівою клавішею миші, то з’явиться інформація, що ця ділянка, № 6110100000, розміщена у зоні “07”. Згідно з “Класифікацією видів цільового призначення земель”, розділ “07” – аж ніяк не парк. Це – “Землі рекреаційного призначення (земельні ділянки зелених сон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації)”. Натомість, парки, які належать до земель загального користування, повинні мати код “18.00”, а різного роду парки, що входять до природно-заповідного фонду – коди, починаючи від “04.01” і завершуючи “04.11”.
Інфозапит із питаннями про цільове призначення землі під парком, про те, коли вона отримає відповідний для парку статус і причини його відсутності ми надсилали начальнику відділу земельних ресурсів Тернопільської міськради Віктору Кібляру ще 30 липня 2015 року. Але посадовець не відповів. Коли журналіст RIA зателефонував у земельний відділ 30 листопада, там сказали, що “не бачили” запиту, але пообіцяли знайти і відповісти. Для певності журналіст вдруге відправив запит у земельний відділ.
А тим часом у східній частині Старого парку, згідно з Публічною кадастровою картою, є три комунальні ділянки, виділені із загального масиву. Найбільша із них має площу 10 сотих і призначення “для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій”. На цій ділянці розміщена церква.
Друга за величиною ділянка має площу 4,5 сотих і призначення “для будівництва та обслуговування будівель торгівлі” – на ній стоїть кафе.
Третя ж ділянка – на 1 сотку – “ для будівництва та обслуговування будівель торгівлі”.
На ній стоїть багатоповерховий будинок, на якому ще тривають будівельні роботи. Жодного інформаційного стенду з повідомленням про характер і виконавців цих робіт ми на місці не побачили. Відтак надіслали інфозапит на ім’я міського голови Сергія Надала.
Привертає увагу те, що на Публічній кадастровій карті тип вланості основного масиву земель Старого парку не вказаний. Цей факт, а також відсутність офіційно встановлених меж Старого парку у світлі пропозицій влади щодо обрізування площі парку свідчить принаймні про одне: міськрада має особливі плани щодо “розвитку” такої вдало розташованої території. Але навіть у випадку парку імені Шевченка, де, як ми писали, встановили межі, зелені зони не застраховані від забудови.
Коментарі вимкнені.