Тернопільський фахівець розповіла, для чого потрібно проводити комп’ютерну сонографію при вагітності

Лікар УЗД вищої категорії Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Світлана Соколовська розповідає, що проведення УЗД дуже важливо в дородовий період, оскільки завдяки ньому можна виявити різні генетичні дефекти на ранніх стадіях розвитку плоду.

«Насправді, УЗД та сонографія – це одна і та ж процедура, яка в медицині має ще й третю назву – ехографія, – пояснює Світлана Соколовська. – Таку діагностику можна проводити багаторазово, оскільки це безпечно для плода, завдяки їй можна точно визначити термін вагітності і розміри плоду. На 8-12-му тижні можна найбільш чітко визначити термін».

Також:

  • Якщо вагітність багатоплідна, ультразвукова сонографіяпроводиться частіше, так як проблеми з розвитком плоду зустрічаються набагато частіше.
  • При комп’ютерної сонографіїможна точно визначити розташування плаценти і виявити різні в ній порушення, такі як затримка в розвитку плода, резус несумісності, а також при стражданні діабет.
  • 3% дітей народжуються з вадами в розвитку. Вони можуть проявлятися зовні, а також у розвитку внутрішніх органів. Пороки можуть виникнути з кількох причин. Наприклад, причина може бути генетичною або ж через застосування лікарських препаратів, вживання алкоголю, куріння під час виношування дитини.
  • Можна виявити проблеми з розвитком плоду при маловодді і многоводии. Пороки неможливо запобігти, проте їх можна виявити при комп’ютерній сонографії, виявити причину.

Завдяки сонографії легше діагностувати захворювання на початкових етапах

Лікар УЗД вищої категорії Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Світлана Соколовська розповідає, що сонографія є першим методом, з якого розпочинають дослідження пацієнта з підозрою на захворювання сечовидільної системи.

«Сонографію нирок проводять у сагітальному, фронтальному, косому та поперечному напрямках. Як правило, дослідження починають зі сторони спини при горизонтальному положенні пацієнта, послідовно переміщуючи датчик і проводячи необхідні виміри, – розповідає лікар. – Сонографія абсолютно безпечна для людини: ультразвукові обстеження практично не мають протипоказань, можуть проводитися вагітним жінкам і хворим у тяжкому стані».

Тому в порівнянні з рентгенографією або комп’ютерною томографією, УЗД має незаперечну перевагу. За допомогою УЗД-діагностики можна візуалізувати будь-які органи і системи організму. При цьому найбільш поширена ехографія черевної порожнини, органів малого тазу (в тому числі маткових труб), жовчного міхура, печінки, нирок, серця

Коментарі вимкнені.