33 яскраво одягнені кози пройшли центом міста на Тернопільщині (Фото)
Автор: Марина Дашкевич
Кожне містечко на Тернопіллі, кожний край – унікальні. У них всіх різні традиції, свята, назви, кожний має свою культуру і історію і кожне свої особливі цікавинки. Неподалік від Тернополя розкинулося старовинне селище (смт) Козова, згадки про яке сягають ще 1440 року. Назва Козова походить від слова коза. Колись в давні часи місцеві мешканці мали багато пасовищ і розводили кіз, які в свою чергу забезпечували селян молоком, мясом та хутром.
Козу в Україні ще з давніх часів шанували і поважали, вона була символом достатку та добробуту. Недарма є приказка, яка стала гаслом щорічного щестивалю “Коза Фест” : “Там, де КОЗА ходить – добре земля родить”. В неділю 12 серпня 2019 року в смт Козові відбувся IV фолькльорний аграрно-мистецький фестиваль “КозаФест” 2019. Гості зі всієї України завітали на свято, щоб ближче познайомитися з головними героїнями фесту – домашніми козами та весело і гарно провести свій час.
На фестиваль “КозаФест” завітало 33 кози, частина з них прибули разом з господарями з Козови та району, а решта кіз привезли з двох фермерських господарств. Дорослим і дітям було цікаво подивитись на різноманітних кіз, козенят та цапків, які стали символами свята. Найочікуванішою подією фестивалю був парад кіз. Одягнуті у яскравий одяг, прикрашені бантами, стрічками та живими віночками рогаті красуні і красені пройшли урочистою ходою разом зі своїми господарами центральним майданом.
Серед святково одягнутих козочок обирали найкращу, яка за результатами журрі фестивалю мала найоригінальніший одяг. Перше місце дісталось кізочці на ім’я “Червона шапочка”, вона отримала медаль і залюбки позувала фотографам, ніби справжня модель.
Діти з задоволенням годували кіз листям та сіном, гладили і навіть обіймали рогатих красунь. Головні герої свята дуже вічливо себе поводили, чемно фотографувались з великими і малими гостями фестивалю та потихеньку жували запропоновану їжу і смачненькі віночки конкурентів.
Фотозон на території фесту було багато, діти залюбки позували біля скульптури кози, яку встановили в попередні роки, тюків з сіном, з яких хлопці з дівчатами будували фортеці і стіни та інших тематичних локацій.
Протягом фестивалю “КозаФест” для дітей була організована ціла захоплююча програма під назвою”Забави Козенят”. Наймолодші учасники свята грали в цікаві ігри, приймали участь у квестах і бансах, малювали кіз і козенят на асфальті, а дехто ще й на полотні та отримували за це різноманітні призи.
Не дарма фестиваль зветься аграрно-мистецький, на великій території свята можна було скуштувати найрізноманітніші смоколики від десятків видів бринзи, мясних страв до ексклюзивних крафтових сотів місцевого пива (хоча знавці кажуть що то швидше ель). Було неймовірно смачно.
В гості на фестиваль завітав театр-студія “Взори” Бережанського районного центру позашкільної освіти. Хлопці та дівчата в оригінальних середньовічних костюмах танцювали вишукані танці і стали справжньою прикрасою свята.
Ввечері на головній сцені фестивалю розпочався святковий концерт за участю різноманітних колективів і виконавців.
Фестиваль “КозаФест” приваблює гостей з усіх куточків України, адже це цікава і незвична розвага для містян, можливість ближче познайомитись з життям на селі, спробувати різноманітні смаколики. Для дітей таке свято є генератором незабутніх емоцій і новим досвідом, особливо у наш вік віртуальних ігор. Фестиваль з кожним роком все більше розвивається і вдосконалюється, а в наступному 2020 році відсвяткує вже свій перший 5-річний ювілей.
Переглянути як відбувався фолькльорний аграрно-мистецький фестиваль “КозаФест” 2018 можна за активним посиланням.
Коментарі вимкнені.