Неймовірні блискавки в Тернополі (фото)
Зачастили грози у файному місті. Хтось їх боїться, хтось не звертає уваги, я особисто ними милуюсь і по можливості стараюсь їх фотографувати. Виключенням не став і вечір 11 липня. Друзі казали, що частину Тернополя заливає дощем, а південь міста був сухим і теплим, щохвилини здригаючись від блискавок і грому. Блискавки потрібно фотографувати зі штатива і з великою витримкою затвора камери. Штативу під руками не було, то довелось вибудовувати підставку для фотоаппарата з пультів від техніки і старатись вгадати напрям і час розряду. Ось що з цього вийшло:
Окрім естетичного задоволення, блискавки часто приносять чимало матеріальної шкоди для пересічної людини, яка проявляється у згорівших електроприладах після грози. Рекомендуємо вимикати усі електроприлади під час грози і під час відсутності у помешканні. Найвразливішими є комп’ютери, які підключені до інтернету через так званий інтернет-кабель, який «іде» з вулиці. Він часто має довжину кілька десятків чи навіть сотень метрів і слугує відмінною антеною та “магнітом для блискавки”. Не обов’язково, щоб блискавка поцілила саме в кабель, достатньо щоб розряд був поруч, навіть за кілометр, тоді напівпровідники пристрою миттєво вигорають. Бувають випадки, що повністю відключені пристрої від мережі та інтернету також виходять з ладу від досить близького природного розряду, але ймовірність такого набагато менша. Горить техніка без жодних закономірностей, інколи це може бути дрібничка (наприклад, мережева карта) за 50 гривень в системному блоці комп’ютера, а інколи може згоріти половина комплектуючих, що робить ремонт не рентабельним. Гарантія на техніку від ушкодження блискавкою не розповсюджується.
Отже, на час своєї відсутності і під час грози обов’язково вимикайте кабелі живлення приладів і підключення до інтернету!
Святослав Журовський
Так званий комп’ютерний кабель – це неекранована вита пара. Її довжина не повинна перевищувати 100 м. Якщо використовувати кабель екранований із правильним заземленням, тоді блискавка вже не настільки небезпечна.
які провайдери використовують екранований UTP кабель, який дорожчий мало не в два рази?
працівники бітера самі вам скажуть що їм дешевше купити нові свічі ніж заземляти кабелі)
пофіг, нічого не поняла ,з того, шо ви сказали))
а блискавки класні…
Провайдерів таких не знаю, але що Вам заважає купити екрановану виту пару і протягнути її самостійно?
класні блискавки!!! не вірив, що такі блискавки бувають в Україні!!! Дякую, Святославе!
Дуже класні блискавки. Просто шедевр. Я теж дуже люблю дивитися на блискавки. Дякую. Леся Бучач.
Екранована вита пара повинна заземлятися з обох боків!!!!!!!!!!!
Якщо тільки з одного боку заземлити, то ще гірше! ФАКТ
Заземляти – це не кинути заземлення на нуль (чи на батарею ;-)) а закопати контур в землю і підвести товстий мідний кабель.
Тобто, якщо ще технічний майданчик можна заземлити, то в абонента дома я сумніваюся.
А наші будинки і електросистеми не адаптовані до ethernet інтернету.
Вихід один – витягувати мережевий кабель з компютера та і кабель живлення теж.
А саме краще, підключитись до провайдери який веде кабель коридором.!