На Тернопільщині можна поринути у легенди створення вишиванок
У приміщенні Гусятинського районного комунального краєзнавчого музею напередодні святкування 20 річчя Незалежності України відкрилася виставка вишивки “Два покоління талантів однієї сім’ї”. Більше тридцяти вишиванок – це витвір душі та умілих рук сім’ї Катерини Кульчицької – 1928 року народження та її невістки Галини 1966 року народження, жителів села Целіїв Гусятинського району Тернопільської області.
Мистецтво вишивки здавна служило людям в облаштуванні побуту, дарувало красу і хатній затишок. Характер вишивок, їх композиція, вибір технічних засобів шитва, кольорове забарвлення завжди залежать від місцевої традиції. Целіївські майстрині, протягом 60-80 років минулого століття, не просто перешивали відомі уже зразки народних узорів, а використовували їх творчо, привносячи в кожну роботу щось своє, інтуїтивно відчуваючи колір душею і творили за покликанням серця. Дивишся і відчуваєш, що то не просто вишивка хрестиком, це справжня мова душі людської.
Багатство композицій вишиванок виставлених на виставці: рушники, серветки, доріжки, наволочки на великі та малі подушки, килимки тощо – складають мотиви геометричного та рослинного орнаментів урізноманітнених різнокольоровою гамою.
Передала вишиванки на постійне збереження до музею старший науковий співробітник музею Христина Присмака – невістка Галини Кульчицької, яка підчас екскурсій переповідає легенди створення вишиванок, знайомить відвідувачів з традиційними оберегами хатнього побуту родини Кульчицьких.
Ольга Гофман, директор Гусятинського районного комунальногокраєзнавчого музею
Коментарі вимкнені.