Вітаємо усіх Тетянок з Днем Ангела!
Вітаємо з Днем Ангела! Нехай Ваш небесний охоронець буде поруч Вас у хвилини радості і смутку, кохання і розлучень, щохвилини, щосекунди. Коли Ви впадете, він – підніме, коли Ви заплачете – втішить, коли Ви радітимете він разом з Вами радітиме.
Виявляється, ім’я Тетяна сповнене загадковості і таємниць. Його походження точно не відоме. Існує лишень низка версій. За однією з них, воно прийшло до нас з Давнього Риму. Існує легенда, що в Римі у ІІ-ІІІ ст. у родині знатних батьків, які сповідували християнство, жила дівчина Татіана, яка, відмовившись від шлюбу, присвятила себе служінню Богові і церкві, допомагала бідним. Під час гоніння на християн при правителі Севері її впіймали, піддали жорстоким тортурам (пекли вогнем, осліпили, кинули на поїдання левові…). Спочатку за християнську віру стратили її батька, а потім і Татіану. За мученицьку смерть дівчину визнали святою.
За іншими версіями, це ім’я має давньогрецьке походження від слова “татто”, що означає упорядниця, засновниця або ж походить від імені царя сабінського племені, яке жило на римських пагорбах, Татіуса. Є навіть думка, що воно має давнє слов’янське коріння і бере початок від слова татусь. У давні часи це, здебільшого, просте селянське ім’я.
Прославив його Олександр Пушнін у своєму романі “Євгеній Онєгін”:
“Итак, она звалась Татьяной.
Впервые именем таким
Страницы нежные романа
Мы своевольно освятим.
И что ж? Оно приятно, звучно…”.
Відтоді це ім’я поширилося у дворянському середовищі.
У Росії з давніх часів 25 січня поминають святу мученицю Татіану Римську і відзначають День студента. Саме цього дня 1755 року імператриця Єлизавета підписала указ про відкриття першого університету у Москві. І свята Тетяна була проголошена покровителькою студентства. Традиція веселого відчайдушного святкування Тетяниного дня, що існує упродовж двох століть, збереглася до сьогодні.
Ім’я Тетяна, як стверджують вчені-філологи, сильне, емоційне. Воно яскраве, гарне, але не видатне. Пишуть, що Тетяна – це жінка, що випромінює світло.
Якими тільки рисами характеру не наділяють Тетян! Почну з негативних: вони емоційні, владні, запальні, егоцентричні, ревниві, непередбачувані, прагнуть лідерства, не терплять заперечень, у шлюбі прагнуть нав’язати свою волю чоловікові, дітям, уміють маніпулювати людьми, витрачають багато грошей на одяг… Приємно писати про позитивні якості їхнього характеру. Жінки з іменем Тетяна активні, вольові, комунікабельні, мають досить високий інтелект, глибоку інтуїцію, гострий аналітичний розум, вроджене почуття обов’язку, дар переконання і передбачення. Їм характерне вміння приваблювати до себе людей. Часто Тетяни є талановитими артистичними особистостями з багатим внутрішнім світом. Життєрадісні, не зосереджуються на негативних сторонах життя. Рано ідуть із сім’ї і починають доросле життя. Підкреслюється, що Тетяни запасливі, і їм подобається займатися домашнім консервуванням. Вони – ініціатори ремонтів, переставляння меблів, не терплять у житті одноманітності і обожнюють подорожі. Щодо мене, то це істинна правда. Одна з найулюбленіших колекцій, якими насолоджуюсь, – враження від мандрівок. Щодо кар’єри – то Тетяні особливо підходить фах лікаря, наукового працівника, мистецтвознавця, журналіста, актора, співачки.
Коментарі вимкнені.