Білоруського барда зняли з потяга дорогою до Тернополя
Наші сусіди кажуть, що ми маємо знати справжню ситуацію у їхній країні, а не міфи. Білоруси приїхали до Тернополя з нагоди 500-річчя битви під Вишнівцем. Утім, їм довелося подолати чимало перешкод
– Наш бард їхав до Тернополя, аби тут заспівати свої пісні та поділитися творчими здобутками, – каже голова руху солідарності “Разом” В’ячеслав Сівик. – Та його зняли з потяга поблизу Мінська і засудили на 10 діб нібито за лайку. Це нас непокоїть, і ми через це засмучені.
Громадські діячі, літератори, барди з Білорусі та Литви приїхали до Тернополя 27 квітня, аби відзначити 500-річчя битви під Вишнівцем.
У 1512 році під цим містечком проти 26-тисячного татарських завойовників виступило шеститисячне українсько-білорусько-литовське військо під проводом князя Костянтина Острозького, яке дало відсіч ворогам.
Святкові заходи, присвячені цій перемозі, відбуватимуться протягом кількох наступних місяців. Тим часом із цієї нагоди у Тернополі провели “круглий стіл” із науковцями педуніверситету та історичну конференцію. Окрім того, 27 квітня тернополяни організували для гостей мистецьку програму, а наступного дня закордонна делегація відвідала історичні місця нашого краю.
Аби подібного не сталося в Україні
Окрім того, наші гості із сусідньої держави розповіли про політичну ситуацію у Білорусі. Вони кажуть, що стурбовані, аби подібного не трапилося в Україні.
– Нині білоруси безправні, тисячі людей сидять за гратами безневинно, – розповідає В’ячеслав Сівчик. – Я думаю, якраз у Західній Україні нас можуть зрозуміти та підтримати, бо ми ваші сусіди. І в битві під Вишнівцем, і під час інших історичних подій ми стояли пліч-о-пліч. Ми хочемо, щоб ви не вірили міфам, а дізналися про справжню ситуацію в Білорусі.
Власне, через напружену політичну ситуацію у цій країні до Тернополя не зміг приїхати ще один учасник делегації, каже заступник голови партії “Білоруський народний фронт” Ігор Ляльков.
– Коли у Мінську проходила традиційна акція “Чорнобильський шлях” у пам’ять про річницю аварії на ЧАЕС, там затримали до 40 чоловік, – каже він. – Серед них був один наш товариш, який мав бути тут разом із нами.
Тривожить те, що така тенденція спостерігається і в Україні, додає чоловік.
– Не дай Боже, щоб Україна пішла тим шляхом, яким, на жаль, уже 18 років йде Білорусь, – каже співрозмовник.
Немає білоруських книг
Ще один гість – білоруський літератор Міхась Башура – звернув увагу на те, що на книжковому фестивалі у Тернополі “Джура фест” не представлене жодне білоруське видавництво, немає жодної білоруської книги.
– Для мене, як для творчої людини, важливо, щоб взаємини між нашими країнами розвивалися не лише у громадсько-політичному плані, але і у творчому, – каже чоловік. -Часом у нас виникають потреби зустрітися з нашими братами в Україні, але не завжди виходить. 31 травня минулого року я їхав до Києва на творчу зустріч і мене зняли з потяга, тому що моє прізвище є у списку людей, яким заборонено виїздити за межі Білорусі.
Коментарі вимкнені.