З 29 березня українські водії стануть невиїзними
З 29 березня українські водії зможуть поїхати за кордон, лише отримавши нові водійські посвідчення. В усіх країнах – членах ООН нинішні посвідчення українців вважатимуться недійсними. Про це 17 лютого повідомив на прес-конференції міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов. Необхідність зміни водійських посвідчень обумовило долучення України до Міжнародної конвенції про дорожній рух, пояснила прес-секретар міністра внутрішніх справ Ірина Шинкаренко.
Ця конвенція була прийнята міжнародною спільнотою (відстежуйте дати!) у 1968 році. У березні 2006 року до конвенції внесли зміни, що стосувалися водійських посвідчень. Цими змінами застерігали, що з 29 березня 2011 року у водійських правах усіх країн має бути вказано терміни їх дії. Отож ще у 2006 році більшість країн світу почали запроваджувати нові водійські права.
Хоча Україна долучилася до Міжнародної конвенції ще у 1974 році, після 2006 року українським водіям продовжували видавати безтермінові водійські права. Згадали про те, що вони незабаром не відповідатимуть міжнародним стандартам, лише 24 вересня 2008 року, коли Верховна Рада прийняла закон про зміну бланків водійських посвідчень. Прийняли і забули… Лише цього тижня (!) речники МВС ошелешили громадян звісткою: з 29 березня їхні права на території інших держав вважатимуться недійсними.
У прес-службі департаменту ДАІ “ВЗ” повідомили, що водійські права старих зразків, включаючи й радянські, на території України діятимуть надалі. Та за кордон, попередили, з 29 березня можна буде поїхати, лише отримавши нові водійські права. Відповідні вказівки, попередили в департаменті ДАІ, вже отримали вітчизняні прикордонники. Проте у прес-службі Західного регіонального управління Держприкордонслужби “ВЗ” повідомили, що жодних вказівок щодо цього не отримували.
З 29 березня за кордоном наші старі водійські права вважатимуть простими папірцями. У західних і східних областях України сотні тисяч людей живуть “з кордону”. Водії-далекобійники, водії пасажирських автобусів, підприємці, жителі прикордонних сіл і міст… Ще кілька тижнів, і всі вони стануть невиїзними. Бо процедура обміну прав, доводять і факти, і сумний досвід, затягнеться на місяці.
“З огляду на міжнародний досвід, – сказав 17 лютого Анатолій Могильов, — ми пропонуємо Кабінету Міністрів встановити термін дії посвідчення у 10 років”… Лише пропонують! Поки Кабмін підготує відповідну постанову, поки перекаже гроші виготовлювачам бланків, поки ДАІ визначить процедуру обміну старих прав на нові та визначить квоти надходжень нових бланків у регіони…
Міністр внутрішніх справ так і не повідомив, як відбуватиметься обмін прав. Цілком можливо, що водіїв зобов’яжуть перед обміном складати іспити на право водіння автомобіля. А якою, цікаво, буде ціна (офіційна та неофіційна) нової “корочки”?..
Час від часу в обласних управліннях ДАІ на місяць-півтора зникали бланки водійських посвідчень. Нових бланків посвідчень у природі ще не існує. То уявляєте, яка утвориться черга на їх отримання? Та чи встигне до 29 березня монопольний виготовлювач водійських прав – консорціум ЄДАПС – надрукувати необхідну кількість нових посвідчень? “Технічно це можливо без жодних проблем, – переконував “ВЗ” заступник генерального директора консорціуму ЄДАПС Олександр Драніков. – Наші технологічні можливості дозволяють друкувати в чотири-п’ять разів більше бланків водійських прав, ніж є потреба у них”. На запитання, чому ж час від часу виникає дефіцит цих бланків, пан Драніков заявив, що в цьому, швидше за все, “винна недолугість місцевих керівників ДАІ, які вчасно не роблять заявок на необхідну кількість посвідчень”. Під час цієї розмови з керівником ЄДАПС з’ясувалося, що виготовлювачі водійських посвідчень дізналися про зміни у їхніх бланках від журналістів “ВЗ”! З уряду до консорціуму ще ніхто не звертався, верстат не запрацював!
140 секунд
Стільки триває у Грузії процедура отримання водійських прав. Щоб отримати водійське посвідчення, слід прийти у відповідний департамент, сісти за монітор комп’ютера та відповісти на 30 питань тесту щодо знань правил дорожнього руху. Якщо зробив менше як три помилки, йдеш до іншого комп’ютера та вводиш у нього свою домашню адресу та дані автомобіля. Сплачуєш 35 доларів мита й через 140 секунд отримуєш закатані в пластик новенькі права.
Коментарі вимкнені.