Сьогодні тернополяни побачать, якою була Україна до Голодомору 1932-1933 років
«Україна до Голодомору», «Чинники та причини Голодомору», «Механізм здійснення Голодомору», «Визнання і сприйняття Голодомору у світі» – це чотири основні теми триденної виставки, яку сьогодні відкривають на літньому майданчику біля пам’ятника Іванові Франку.
За словами куратора заходу Олесі Стасюк, виставка включає 37 постерів і базується, головним чином, на усній історії. Її особливістю є підтвердження фактів на основі документальних архівних джерел свідченнями очевидців, що пережили Голодомор 1932-1933 років.
Загалом виставка поділена на чотири тематичні частини.
Перша частина називається «Україна до Голодомору» і вона показує, що природного голоду в Україні на початку ХХ ст. навіть теоретично бути не могло і налаштовує глядача на те, що голод 1932-1933 років був штучно створеним.
Друга частина виставки називається «Чинники та причини Голодомору». У цьому блоці висвітлюються причини Голодомору: знищення національного духу українців, українського селянина-господаря як класу, утворення колгоспної системи тощо. Крім причин, показано й географію Голодомору. Вона підтверджує той факт, що Голодомор охоплював лише ті території, як були заселені етнічними українцями.
Третя частина виставки називається «Механізм здійснення Голодомору».
Четверта частина виставки називається «Визнання і сприйняття Голодомору у світі».
Довідка:
Виставка була вперше презентована 27 березня 2007 року в приміщенні Парламенту Європейського Союзу у Брюсселі. За півтора роки існування її мали можливість оглянути глядачі у Женеві, Лондоні, Берліні, Мінську, Вашингтоні. Електронний варіант виставки був переданий кожному посольству України за кордоном задля проведення інформаційних заходів з цієї теми.
Відкриття виставки фотоілюстрацій «Страчені голодом: невідомий геноцид українців» відбудеться о 12 год. Виставка у нашому місті триватиме три дні – до 17 листопада.
Коментарі вимкнені.