Гіпсокартон: секрети популярності та особливості застосування

Що кращий будматеріал, то більш розповсюдженим та популярним він буде. Це чудово ілюструє гіпсокартон. Сьогодні здається, що його використовують усюди — для вирівнювання та оздоблення найрізноманітніших поверхонь. Так і є, і це стало можливим завдяки його численним перевагам.

Якісний гіпсокартон дійсно має доволі багато секретів. Але вони прості (й тому настільки дієві) — зараз ми їх розглянемо, й ви це зрозумієте. 

Чому гіпсокартон настільки популярний

Це доступний та порівняно дешевий будматеріал, з яким легко та приємно працювати, з якого можна швидко створити потрібну конструкцію (навіть складної форми), причому доволі міцну та довговічну. Це тому, що якісний гіпсокартон:

  • Екологічний на 100%, навіть з урахуванням домішок — зроблений із натуральної сировини, тому конструкції з нього не викликають алергічних реакцій та не мають негативного впливу на здоров’я там, де вони встановлені.
  • Має уніфіковані розміри та зручну сумісність, а правильно підібраний профіль для гіпсокартону ще й надійно скріплює листи між собою, дозволяючи швидко монтувати довготривалі стіні та стелі.
  • Відрізняється гарною звукоізоляцією, може бути влагостійким або вогнетривким (до певної міри) — обшиваючи їм приміщення, ви створюєте в кімнаті більш комфортні умови.
  • Легко піддається обробці — лист гіпсокартону можна без проблем розрізати, а якщо він достатньо тонкий, то навіть зігнути під певним кутом, щоб зробити потрібну конструкцію.

І це тільки ті переваги, що згадуються першими. Кожна з них є запорукою популярності та широкого вжитку цього будматеріалу. 

Особливості використання гіпсокартону

За його допомогою можна створити ідеально рівну поверхню або вирівняти вже існуючу. Проте, якщо це стіна або перегородка, яка стоїть окремо, монтувати листи гіпсокартону потрібно на каркас з профілів — щоб забезпечити достатню міцність конструкції. 

Будматеріал чудово підлягає подальшій обробці, але з певними нюансами, в залежності від того, який саме варіант оздоблення ви обираєте. 

  • Якщо плануєте класти плитку, обов’язково обробіть штукатуркою всю поверхню стіни.
  • Якщо збираєтесь поклеїти шпалери, то вистачить покрити сумішшю тільки місця стиків та монтажних отворів.
  • Якщо вирішили пофарбувати, слід спочатку прогрунтувати поверхню, інакше кожний дефект буде наче на долоні.

Коли шпаклюєте, наносьте суміш у два шари, даючи кожному 24 години на висихання. В цілому це все — повторюємо, з гіпсокартоном дуже приємно працювати.

Коментарі вимкнені.