Медики спростували 5 найпопулярніших міфів про кондиціонери

Зовсім скоро прийде час помітного підвищення температури повітря за вікном, а отже, з’явиться потреба у використанні сучасної кліматичної техніки. У боротьбі зі спекою найдієвішою зброєю визнано мобільні кондиціонери та багатофункціональні спліт-системи. Втім, навіть максимальна користь не може стати на заваді авторам міфів про небезпечність кондиціонерів та їхній шкідливий вплив на здоров’я власників. Подібні легенди з’являються на просторах мережі ледь не щодня – скептики просто не втомлюються шукати негативні аспекти.

Медики вирішили раз і назавжди поставити крапку в питанні користі та шкоди кондиціонерів, розвінчавши найпопулярніші міфи про них.

Як залякують власників кондиціонерів?

Міф №1: Кондиціонер – одна з найголовніших причин погіршення імунітету та виникнення застудних захворювань.

Медики справді погоджуються з тим, що від кондиціонера можна захворіти, але є один важливий нюанс. Вплинути на стан здоров’я кліматичний пристрій може лише в одному випадку: якщо увімкнути його на повну потужність та просидіти принаймні кілька годин під охолодженим струменем повітря. Теорія про те, що через кондиціонер можна підхопити легіонельоз також має хіба що мінімальне раціональне підґрунтя (якщо мова йде про зловживання використанням промислових потужних кондиціонерів). Що ж стосується побутових спліт-систем, наразі медиками не зафіксовано жодного випадку діагностованої через них «хвороби легіонерів».

Міф №2: У приміщеннях з кондиціонером завжди занадто прохолодно.

Насправді холодно від кондиціонера може бути лише у разі ігнорування його налаштувань. Більшість сучасних кондиціонерів працюють у різних режимах і можуть використовуватися навіть у період міжсезоння. Наприклад, функціональністю та широкими можливостями налаштування відрізняються представлені в мойо кондиціонери Haier.

Міф №3: Кондиціонери роблять повітря занадто сухим і, як наслідок, призводять до розвитку шкірних захворювань.

Кліматичні пристрої без вбудованого зволожувача справді можуть вплинути на показники вологості повітряної маси у будинку. Як правило, вони знижують вологість до показника 40-50%. Втім, у цьому немає нічого небезпечного, адже за словами медиків, нормальною для житлових приміщень є вологість у рамках 30-60 відсотків.

Міф №4: Кондиціонери поширюють хвороботворні бактерії.

Можливо, якихось 20-30 років тому цей міф був зовсім не міфом, а цілком правдивим твердженням. Однак з розвитком технологій кондиціонери отримали потужні фільтруючі елементи, які не тільки перешкоджають потраплянню хвороботворних бактерій в житлові приміщення, але й очищують повітряну масу.

Міф №5: Кондиціонери призводять до захворювань суглобів.

Схоже, історію про те, що всі на світі хвороби з’являються через кондиціонери, вигадала людина з дуже розвиненою фантазією. Тут навіть додати нічого – спростувати цей міф та само просто, як і міф про застуду. Запалення суглобів можливе лише через постійні протяги та перебування під їхнім «прицілом».

Медики стверджують, що грамотний підхід до використання кліматичної техніки дозволяє переконатися, що більшість теорій про її шкоду є або зовсім неправдивими, або суттєво гіперболізованими.

Коментарі вимкнені.