Ісус їздив на вiслюковi… а теперешні лідери церкви… (фото)

“Не збирайте собі скарбів на землі,
… а збирайте собі скарби на небі…
Адже, де твій скарб, там буде і твоє серце.
Мф. 19-21

Мирське життя лідерів церкви завжди було за сімома печатками для простих прихожан. Ця тема і досі лишається непростою, в тому числі для журналістів, – не лише через ризик ефемерної анафеми, але й через суттєві внутрішні стереотипні бар’єри. Незручні для служителів культу запитання про мирські блага, як правило, викликають у представників церкви агресивну критику та неприйняття. Проте, ці запитання не перестають хвилювати суспільство, думку якого і ретранслюють ЗМІ. Церква – це суспільна інституція, а тому суспільство має дати відповідь: чи морально церковним лідерам користатися усіма благами комфортного життя, недоступного “простим смертним”?

Особливим акцентом в ілюстрації закулісного життя церкви для журналістів стала тема шикарних “попо-мобілів” – автівок служителів церкви. Непереборну жагу саме до цього виду розкоші впевнено демонструють представники всіх православних патріархатів. Розкіш об’єднала всіх, – мабуть, вона єдина залишається «канонічною».

Шикарний автомобіль не так давно помітили журналісти «Української правди» в голови Української православної церкви Київського патріархату Філарета. Дорогущий 600–й “Мерседес” американської збірки, що коштує 200 тисяч євро, прекрасно вписався в чернече життя його святості. Церковні «понти» та схильність до мирських спокус найстаршого монаха України дивує.

Проблискові маячки під решіткою радіатора його «мерса» можливо і краще забезпечують принцип особливої рівності перед Богом, але навряд чи відповідають біблійним заповідям. Як, мабуть, і іменні номери «777» за 10-20 тисяч гривень, які личать більше затятому картяреві чи гравцю у казино, ніж монаху та церковному лідеру.

Відповіді на це в церковників завжди є, адже чого-чого, а писань в них вистачає. Ось і речник Філарета – владика Євстратій – з коментарем щодо «скромного» способу життя Патріарха в кишеню не поліз, одразу вийнявши його з біблійного цитатника. „ Коли в Ісуса запитали, навіщо така дорога витрата – миро можна було продати і роздати гроші убогим,  Він сказав: “Убогих завжди маєте з собою, а мене не завжди”»… Що ж, з манією божественної святості в церковних ієрархів завжди було все в порядку. Але ми в цій галузі не експерти… Хоча, інший аргумент, що: «…великий автомобіль більш безпечний, ніж малий. Авто більш високого класу безпечніше…» вперто спростовує вже сама статистика аварійності…

Слабкість до солодкого мирського життя мають не лише представники Київського патріархату. Митрополит УПЦ Володимир має в своєму автопарку Мерседес S-класу ціною у 145 тисяч євро.

Найбільш агресивним поціновувачем шикарного аскетизму є намісник Києво-Печерської Лаври Владика Павло, який, до того ж, є депутатом від Партії регіонів у Київській облраді. Подарований йому на 50-ліття новий “Мерседес” представницького класу з іменними номерами “АП” (“архієпископ Павло”), вартістю понад 100 тисяч доларів, теж гідно вписався в «скромну» церковну конюшню. На запитання про авто він лише  роздратувався: “Покажіть мені здобутки України! Нехай зробить Україна хорошу машину, і ми будемо їздити. Я їздив і буду їздити. … А ви поїздіть нашими машинами”.

Таке особливе ставлення до розкоші та матеріальних цінностей характерне і для верхівки Російської православної церкви, під протекцією якої є УПЦ. Їхні церковники також полюбляють дорогі авто, а особливо Патріарх Кирило, який прославився своїми автоконюшнями.

В них є все. І “Побєда”, і самий “крутий” “Кадді” Escalade, і варіаціії все того ж броньованого “шестисотого” – лімузин і супер-люксова S-серія. Проте небесному покровителю Патріарха його хобі, мабуть, не до вподоби. В лютому 2011 року, в результаті пожежі на Крутицький Патріаршому подвір’ї в Москві, згоріло шість патріарших автомобілів, серед яких Nissan, BMW, Volvo, Mitsubishi.

І це вже не перший випадок “небесного втручання” в справи з дорогими автомобілями ієрархів РПЦ. У Митрополита Ярославського і Ростовського Кирила невідомими був вкрадений елітний японський позашляховик Toyota Land Cruiser Prado, і це саме тоді, коли святійший прибув до Москви на Помісний собор, що обирав Патріарха.

Натішившись авомобілями Патріарх навіть обзавівся шикарною яхтою за 4000 000 $. І присутність в її назві імені язичницької богині Паллади в цьому випадку церкву зовсім не бентежить…

Необережно «засвітивши» на своїй благодатній правиці під час свого пастирського візиту в Україну дорогий швейцарський годинник “Breguet” ціною в 35 тисяч євро, Патріарх Московський Кирило чітко пояснив журналістам, що будь-який подарунок – це “форма смирення”… В контексті цього згадався скромний будильник, який був серед куцого переліку речей в заповіті покійного Патріарха сербського Павла, який він лишив своєму племіннику. І він точно не був такий, як у Кирила. Та й смирення вони трактують по-різному…

Інше поняття про смирення і у блаженнішого Любо­мира Гузара. Будучи ще головою УГКЦ, він їздив на “Volkswagen Sharan”, відмовившись від джи­па “Toyota Prada”, який йому теж презентували, бо вважав, що у лю­дей з цього приводу виникне багато запитань, а тому ви­рішив його продати. На цій автівці їздить і нинішній глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

Новообраний глава Греко-католиків Владика Святослав не може похизуватись таким раритетом як його московський колега, адже носить простий стальний годинник з шкіряним паском українського виробництва фірми KLEYNOD вартістю 1008 гривень

Навряд чи цікавився думкою прихожан і єпископ УПЦ КП Луцький і Волинський Михаїл Зінкевич, який прославився варварською наругою і паплюженням монастирських могил. Не соромиться він роз’їжджати на своєму дорогому Chrysler-і 300 C з блатними номерами, що спокійно «тягне» на тридцять тисяч американських умовно-паперових, прохаючи грошей на церковні нужди в убогих бабусь.

Головне, що владиці комфортно. А гроші на храми і семінарію люди завжди знайдуть. Вони ж віруючі…

Точнісінько такий же Chrysler на своє 50-річчя отримав від американського мільйонера Олександра Воронцова і його старший брат Анатолій Зінкевич, славнозвісний борець з «підарастами» і керівник тернопільського Свято-Троїцького духовного центру УПЦ КП. Мабуть, саме такого «Буцефала» і не вистачало для солідності образу цьому войовничому достойнику, який закликає до хірургічних методів боротьби з усіляким «сміттям» – «…від протестантів і єговістів – до язичників і кришнаїтів». Що ж, як сказав в одному з інтерв’ю сам Зінкевич: “ми не настільки багаті, щоб ходити у дешевих речах”…

Не менш «скромним» виявився і колишній єпископ Володимир-Волинський і Ковельський, а тепер Житомирський і Новоград-Волинський УПЦ Никодим, який шокував своїм явленням на житомирський престол і журналістів, і прихожан. Як у фільмі про «братву», з вереском стробоскопів-мигалок до Свято-Преображенського кафедрального собору Житомира під’їхали три автомобілі Lexus з номерами: АА 0007 ІР, АА 0008 ВХ і АА 0077 ВЕ. З головного Lexus-а LS № АА 0007 ІР вийшов монах Никодим…

З огляду на чергові «святі» номерні знаки, всі автомобілі були куплені в автосалоні «Лексус Сіті Плаза» у Києві. На сайті того ж салону city-plaza.lexus красується і ціна Никодимового Lexus-а LS – 114 970 євро… Багата волинська паства…

Один із небагатьох справжніх Патріархів сучасності Патріарх Сербський Павло ходив містом пішки або їздив лише громадським транспортом. Один серед людської тисняви, без охорони, без супроводжуючих осіб. Кожен міг підійти до нього, поговорити з ним, отримати благословення. Одного разу, підходячи до будівлі патріархії, святійший Павло зауважив біля входу багато іномарок і поцікавився, чиї це машини. Йому сказали, що це машини архієреїв. Патріарх усміхнувся і сказав: “Якщо вони, знаючи заповідь Спасителя про некористолюбство, мають такі машини, то які ж машини у них були б, якщо б цієї заповіді не було?”.

Священики завжди знайдуть цитату у Святому Письмі, аби прикрити свої “гріхи”. Але кожен справжній християнин пам’ятає, що Ісус їздив на віслюкові…

Джерело

-1 thoughts on “Ісус їздив на вiслюковi… а теперешні лідери церкви… (фото)

  • 23:49 | 14.07.2011 о 23:49
    Permalink

    Теперішні реалії життя..
    Вкотре переконуюсь в своїх поглядах на церкву…

  • 00:26 | 15.07.2011 о 00:26
    Permalink

    Хороше стаття і непогане розслыдування. Особисто я думаю що подарований братом з США красйлер за 30 тисяч, який в США доречі коштує лише 10-12 не є злочином, а вот лексуси і мерседеси поза 100К звісно вражають… Одне мене радує – ні однієї моєї копійки в тих автовівках нема. Бо давно вже до церкви не хожу і десятину не даю. Як виявилось для того щоб побалакати з Богом цьомати руку отцям не обовязково…
    п.с. Доречі Україна не єдина країна де церква “жирує” за рахунок прихожан. В США таке явище теж має місце, проте тут (в США) власники (сам так їх тут називають) церков вже давно вийшли на якісно вищий рівень ніж дорогі дзигарики, автівки і яхти. Святі отці давно вже награлися всім цим дріб’язком і тепер взялись за великий бізнес, салони, супермаркети, торгові марки, сфери впливу, інвестиції і т.п.

  • 18:21 | 16.07.2011 о 18:21
    Permalink

    Чому жлдного фото чи факту на чому іздять “Голови” УГКЦ? Все тільки про православних священиків…. Заїдьте в будь-яке село навколо Тернополя і здивуйте правдою своїх читачів, на чому їздять священики УГКЦ. Наприклад голова Михайлівської церкви, що на 15 Квітня у м.Тернопіль, чи священих В.Бірок, чи священики з Катедри. А ще напищіть про бізнес священиків з Катедри…. Це буде більш правдивіше і цікавіше, адже більш наближиніше до людей… А так це більше подібно до “Жовтої” преси!!!

  • 12:56 | 20.07.2011 о 12:56
    Permalink

    Як на мене, церква вже давно перестала бути духовною святинею, а перетворилася на ще один вид бізнесу. Причому бізнес дуже прибутковий, судячи з кількості церков і капличок в нашому місті. Нещодавно почула одну цікаву історію. Прийшла жінка в катедру і просить священика прийти висповідати батька, бо той присмерті, а він їй відповідає, вибачайте, але сьогодні не моя черга ходити, інші отці можуть нагніватися, якщо я піду, йдіть запитайте хто сьогодні чергує. Ось так воно буває. Мабуть далі немає про що говорити.

Коментарі вимкнені.