Чи продадуться новообрані депутати тернопільської міської ради Сергію Надалу?

Вже ближчими днями новообрані депутати міської ради зберуться на першу сесію. На ній, ймовірніше за все, розглянуть основні питання майбутньої діяльності: затвердження сесійного регламенту та призначення секретаря міськради.

Ці питання визначать майбутню долю міської ради та значимість самих депутатів. Особливо це стосується регламенту. Якщо говорити доступно, то регламент – набір правил, інструкцій та повноважень, які після затвердження стають обов’язковими.
Регламент минулого скликання, який міський голова швидше за все спробує протягнути і для цієї каденції, орієнтований на максимальні повноваження мера. Тобто більшість важелів та можливостей, які могли б бути в депутатів, зараз є в мера та його виконавчого комітету.

Приміром призначення керівників комунальних підприємств та установ, можуть відбуватися депутатами на сесії, а не мером чи виконкомом. Містобудівні умови та обмеження забудови ділянок, можуть давати депутати, а не мер чи виконавчий комітет. Проекти рішень з голосу (таким чином проштовхують потрібні рішення без попереднього ознайомлення з громадою- авт.) можуть бути заборонені, хоча зараз дозволені.
Тобто діючий регламент перевів депутатів з статусу “тих хто впливає і вирішує долю міста” на тих, які “формально голосують та мало на що впливають”.

Пріоритетне завдання новообраних депутатів, і це логічно, добитися змін в регламенті, забрати частину повноважень в мера та виконавчого комітету, перевести все в публічну площину для голосування в сесійному залі. Тобто депутат може і має стати ДЕПУТАТОМ. Та в цьому не зацікавлений сам Сергій Надал, адже тоді він буде “англійською королевою”. За нашою інформацією міський голова уже шукає підтримки як в різних фракцій так і в окремих нових депутатів. Він не так зацікавлений в довготривалій співпраці, заради “забезпечення життєдіяльності міста”, як в разовій підтримці збереження діючого регламенту. Адже якщо вдасться залишити в дії старі правила гри, навіть опозиційна депутатська більшість буде не дієвою, бо ж левову частку задуманого (часто не на благо міста), можна пропихнути чи то мерським розпорядженням, чи то рішенням підконтрольного виконавчого комітету чи то заветувавши небажану ініціативу міських обранців.

І депутати це розуміють. Та чи проголосують за зміни, які забирають повноваження мера й виконкому, під питанням. І мова не лише про 13 депутатів-свободівців, які голосуватимуть як мер скаже, навіть по-при власну думку, а й про представників інших політичних сил. Подейкують, що прохання міського голови не голосувати за зміни, а залишити все як є, підкріплені чималими сумами в доларах і з чотирма нулями. То ж чи продадуться новообрані депутати та хто (голосування буде поіменним) буде “регламентною повією” стане відомо дуже скоро…

Коментарі вимкнені.