Проти кого дружать «Свобода» з «БПП»?

Мало що ще так зближує, як дружба проти когось. Підтвердженням народної мудрості став початок діяльності Тернопільської міської ради. Найбільші у міській раді фракції «Свобода» та БПП дружно закрили очі на політичні принципи і засади, задекларовані у їхніх партійних статутах і програмах, і злилися у міцних палких обіймах. Мета такого не зовсім природного союзу, ймовірно, одна – не допустити до реальної влади у місті представників інших політичних сил, які стали депутатами внаслідок місцевих виборів 25 жовтня за бажанням громади і всупереч волі «владно-провладних».

Засоби для реалізації невисокої мети обираються надійні, перевірені часом – головне, налити на опонентів побільше бруду, і хай відмиваються, як можуть. Тож і з’являються на сторінках інтернет-видань з подачі нових друзів по-тернопільски – «свободо-бепепешників» ниці «вкиди» інформації то про появу у міській раді опоблоку, то про «регіоналівську суть» діяльності цілих трьох фракцій (потрапляють під брехливий шквал, як помічаємо, «Самопоміч», «Громадянська позиція», «Народний контроль»). Нісенітниця, яку навіть спростовувати немає змісту.

Між тим, критично мислячий тернополянин швидше здивується факту існування коаліції в міській раді, створеної з представників «Свободи» та «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», ніж законній можливості інших депутатів виступати опонентами такого союзу. Як можна пояснити, наприклад, спільне звернення депутатів до Президента України, у якому висловлюється «категорична незгода із репресіями правоохоронної системи» і засуджуються «численні безпідставні затримання і арешти членів політичних організацій»? Хочеться уточнити: це БПП засуджує безпідставні арешти свободівців? Так треба розуміти? Тоді чому тернопільські депутати від БПП досі знаходяться в партії, якщо засуджують політику влади? А які-такі переконання націоналіста змушують місцевих свободівців забути про своє бажання «зламати злочинну систему» і співати у спільному хорі з тими, кого так критикували протягом усієї виборчої кампанії? Наскільки міцний і наскільки чесний такий союз?

На жаль, мусимо визнати, що чесність, прозорість намірів політикам поки що не притаманна. Зразкові статути політичних партій (ні націоналістичних, ні ліберально-консервативних чи будь-яких інших) не гарантують присутності у місцевих осередках тільки порядних людей. Особисті інтереси, острах втратити причетність до грошових потоків стають причиною формування найнеприродніших коаліційних утворень. Тож, замість того, щоб працювати на громаду, політики «дружать проти» інших політиків. От тільки, яка від цього користь тернополянам?..

Іван Березюк

Коментарі вимкнені.