Рідні діти стали для батьків чужими
Протягом минулого і з початку цього року працівники підрозділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Тернопільського міського відділу оголосили в розшук за ухилення від сплати аліментів семеро осіб. Усіх вдалося знайти. Щоправда, були серед них, як мовиться, не новачки. Дехто вже вісім років можливими і неможливими шляхами уникає турботи про власних дітей.
Неприємно переживати післяшлюбні баталії, а опісля отримувати вимушені гроші, інколи мізер, зважаючи на статки платника. Ганебний і той факт, коли діти в майбутньому дізнаються, за яких обставин «люблячого» батька притягнуто до кримінальної відповідальності.
Згідно сімейного законодавства батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх і непрацездатних повнолітніх дітей.
Існують два шляхи сплати аліментів: угода між сторонами, тобто батьками, або судове рішення. Домовленість може бути як усна, так і письмова. Закон наполягає на письмовій формі, оскільки вона найефективніше захищає права дитини. Зокрема, вказується, що для договору необхідна письмова форма і нотаріальна посвідченість. У такому випадку при порушеннях домовленості можна звернутися у виконавчу службу з метою примусового виконання договору.
Судове рішення приймається після розгляду справи в суді. Даний варіант призначення аліментів починається зі складання позовної заяви і подачі її до суду за місцем реєстрації відповідача, або за місцем реєстрації позивача.
Розмір аліментів визначається, в першу чергу, за домовленістю сторін (батьків дитини). Причому сторони можуть вибрати як грошову, так і натуральну форму. У другому випадку, коли домовитися не вдається, слід звернутися до суду. Суд при визначенні розміру аліментів враховує наступне: стан здоров’я дитини і її матеріальне становище; стан здоров’я і матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних дружини (чоловіка), батьків інші обставини, які порахує значимими. Коли усі ці формальності вирішено, виплати призначено, частенько відкривається, як то кажуть, інша сторона медалі. Виявляється, існує чимало «годувальників», які забувають про існування свого чада й зумисне ухиляються від сплати аліментів.
У разі, якщо «дбайливий» татко не бажає платити аліменти, у дію вступає виконавче провадження. Державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення його до кримінальної відповідальності за злочин, а саме, злісне ухилення від сплати, встановлених рішенням суду, аліментів на утримання дітей, згідно статті 164 ККУ. До того ж, якщо місце проживання платника невідоме, то, за ухвалою суду, його може бути оголошено в розшук.
Коментарі вимкнені.