Тернопільська область за кількістю виданих закордонних паспортів – у першій десятці

Таку інформацію повідомив журналістам на брифінгу керівник управління громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС в області В’ячеслав Огарко. Служба, окрім документування жителів області, виконує інші не менш важливі завдання. Результатом хорошої роботи є й найменша кількість скарг щодо роботи підрозділу у порівнянні з іншими областями.

У поточному році територіальні підрозділи у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Тернопілля видали понад 25 тисяч паспортів громадянина України. Серед цієї кількості паспортисти документували понад 13 тисяч юнаків і дівчат, які досягнули шістнадцятиріччя. Більшість із них запам’ятають цю подію на все життя. Адже працівники служби організовують урочистості з нагоди вручення паспортів випускникам загальноосвітніх шкіл та учням професійно-технічних училищ.

Журналісти цікавилися, чи не виникатимуть у найближчі місяці проблеми із видачею громадянських паспортів. В’ячеслав Огарко запевнив, що сьогодні у паспортних підрозділах документів щонайменше вистачить до липня наступного року, а МВС України й надалі поставлятиме бланки до областей.

Працівники паспортної служби оформили цьогоріч 165 матеріалів з питань набуття громадянства України. Більшість із них подали вихідці з країн СНГ. 266 жителям області працівники служби надали дозволи щодо виїзду на постійне місце проживання за кордон. Понад двісті іноземців отримали дозвіл на постійне проживання в Україні.

Значну кількість закордонних паспортів отримують  жителі Тернопільської області. Адже цьогоріч працівники служби прийняли понад 31 тисячу заяв на видачу документів для виїзду за кордон та майже чотири тисячі проїзних документів для дітей.

Працівники підрозділу ВГІРФО розшукали тридцять осіб – неплатників  аліментів. Ще одна цікава цифра – працівники служби відповіли на понад чотири тисячі запитів, які їм адресували з інших держав. Як правило, посольства встановлювали особи жителів області.

Журналісти цікавилися, як працівники служби протидіють незаконній міграції, зокрема йшлося  про затримання жителів Сомалі. В’ячеслав Огарко повідомив, що тернопільські правоохоронці від початку року виявили та затримали півтори сотні таких громадян із різних держав світу.  144 із них видворено із забороною в’їзду на територію України (17 – у примусовому порядку). Область, завжди рада іноземцям, які відвідують її на законних підставах, але до порушників доводиться вживати непопулярні заходи. Понад сім сотень іноземців цьогоріч міліціонери притягнули до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування у Україні.  Майже сімдесятьом  з них скорочені терміни перебування в Україні.

Петро Колісник, ВЗГ УМВС України в Тернопільській області

Коментарі вимкнені.