Тернопільські кандидати за заборонену рекламу платять, погрожують чиновникам та силою намагаються захопити електорат
Про численні порушення та фальсифікації на окружних виборчих дільницях тернопільські ЗМІ пишуть вже не перший тиждень. Але мало хто звертає увагу на незаконні агітації та політичні реклами, що зомбують людей на кожному кроці.
Тернопільські кандидати йдуть на будь-які хитрощі, щоб розміщувати свою рекламу в заборонених місцях, силою намагаються захопити електорат, підкуповують цілі державні установи та погрожують держслужбовцям звільненням з робочих місць.
— Проблеми з формуванням ОВК та численними “пережеребкуваннями” вже нікого не дивують. Якщо подивитись на усі виборчі округи, то з юридичної точки зору, половину з них можна поставити під сумнів щодо легітимності. Наприклад, у Зборові на 165 виборчому окрузі на засіданні була лише половина членів комісії, це вже погіршує якість роботи даної ОВК, — пояснює координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА в Тернопільській області, Святослав Липовецький.
Великою проблемою Тернопільщин є непідготовленість виборчих дільниць. Наприклад, в Теребовлянському районі близько двадцяти дільниць абсолютно не готові до проведення виборів. Йдеться про аварійні стани приміщень, невідповідність критеріям пожежної безпеки, відсутність дерев’яних перекриттів та ще дуже багато нюансів, які можуть не встигнути виправити до 28 жовтня.
Кандидти та їхні представники починають активно використовувати адмінресурси, тобто, збирають працівників державних установ та проводять для них політичну пропаганду, дарують подарунки з логотипами партій, агутують навіть в дитсадках та школах. Яскравим прикладом для цього може стати дата 31 серпня, коли вчителям подарували годинники з логотипом Партії Регіонів. Неодрозаво підіймалось питання білборду Романа Заставного на будівлі залізничного воказлу. Кандидат відреагував на зауваження і “виправив” помилку: білборд оформили під рекламу газети “Номер один”, де на першій сторінці інтерв’ю з Заставним і його міркування щодо Партії регіонів. Офіційно тут немає до чого придертися, але все ж ця реклама однозначно й далі сприймається як політична агітація.
Всі ці рекламні “пристрасті” ще квіточки в порівнянні з інформацією, яку надають самі тернополяни ОПОРі.
— Нещодавно до нас зателефонували і повідомили, що на виборчих дільницях № 163, 164 і 166 виборцям пропонуюють гроші за їхні голоси. Люди називають суми від 200 до 400 грн. На даний момет усі ці відомості перевріяють, але вони точно мають місце в перебвидорчій кампанії, бо за останній місць такі дзвінки стали повторюватись вс частіше, пояснює член Координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.
Найприкріше в цій ситуації те, що відповідальності за підкуп кандидати не несуть.
Раїса Дудкова, Новини Тернополя “Погляд”
Коментарі вимкнені.