Тернопільський мер Сергій Надал хоче підставити новообраних депутатів?
Зараз між депутатськими фракціями, окремими депутатами та міським головою триваютьобговорення того, якими будуть постійні депутатські комісії. Під час минулого скликання їх було біляьше десяти, бо ж і депутатів було 60 чоловік. Про це пише сайт www.0352.ua.
Зараз комісії будуть ущільнувати, аби в кожні було хочаб по 4-5 членів. Крім того йде й обговорення й того, хто в яку комісію ввійде та яку комісію очолить. В окремих ЗМІ уже з’явилась позиція міського голови, щодо керівників комісій. Приміром Сергій Надал озвучив для видання “Доба” бачення земельної комісії.
– Для мене це звична практика. Я і моя команда отримала достатній рівень довіри тернопільської громади. Ми не боїмося контролю. Ми відкриті. Але хочу сказати, що робота на посаді голови комісії — це не лише контроль, але й відповідальність за ті рішення, які приймає міська рада. Тому, на мою думку, у нас мало б бути, як у Європі. Посаду голови такої комісії мав би посісти представник політичної сили, яка найбільше говорила про порушення, – сказав мер.
Для тих, хто вміє читати між рядками, зрозуміло, що Сергій Надал натянкув на «Самопоміч» бо ж як політична сила так і її представники виступають проти дерибану міста та земельних оборудок. Така «публічна розтяжка» могла б підштовхнути «Самопоміч» до певних дій, якби не одне «але» – позиція самої фракції.
– Потрібно розуміти, що постійні комісії, хоч і дорадчі органи, але вони дають свої рекоментації та висновки до кожного проекту рішення, котрий згодом розглядатимуть на сесійних засіданнях, – каже №1 списку “Самопомочі” Андрій Грицишин.- Тому на цих комісіях як контроль, так і відповідальність. Але треба також розуміти, що керівник кожної такої комісії має бути фахівцем в тій сфері в якій та комісія працює. Якщо говорити про земельну комісію, то в нашому списку до міської ради був дипломований фахівець, який її міг її очолити, але в депутати чоловік не пройшов. Тому фахівця земельної сфери, який би “не для галочки” і поверхнево візував питання, а аналізував їх у нас просто немає. Тому бути популістами і братися за те, в чому не фахівці та шкодити такими діями місту – “Самопоміч” не буде. Так само ми засуджуємо і ті домовленості де на керівників комісій окремі сили пропонують людей, які до тих сфер взагалі відношення не мають. Зрозумійте, комісія повинна казати депутатам: “це законно”, “а це не законно”. Як медик, приміром, може курувати комісію з архітектури, я просто не розумію.
Разом з тим в політсили є кандидати на керівників інших комісій, а також члени в інші.
– Хто може очолити ту чи іншу комісію, поки не говоримо, бо ж немає затверджнних самих комісій, – каже Грицишин. – Тобто їх можуть поєднати і переформатувати так, що одна сфера буде важливіша іншої і вже відштовхуючись від цього можна висувати голів. А щодо членів, то в ту ж саму комісію у нас є кандидат, хоч і без відповідної освіти, але з досвідом аналізу земельних порушень та дерибанів тернопільської землі. Цю міру відповідальності та контролю ми готові взяти і звітувати громаді про всі сумнівні наміри, які потраплятимуть до комісії.
Коментарі вимкнені.