Більшості студентам бракує бажання робити бодай щось, – Соломія Бойко (Шалай)
Соломія Бойко (Шалай) навчається у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка на факультеті філології і журналістики. Нині на третьому курсі. З другого курсу почала шукати шляхи для самореалізації, в тому числі й професійної. Каже, що волею випадку потрапила в команду одного з новинних порталів. До Дня студента розмірковує про будні і свята тернопільської молоді.
– На що витратили першу стипендію?
– Куди розтринькала перші державні гроші вже й не пригадаю, але, напевно, як і всі – на дрібниц. Але скільки ж то гонору було – стипе-е-ендія! Першу зарплату тринькала ще гоноровіше, бо то ж зарплата. Але знову ж таки на дрібниці, котрих зараз і не згадаю.
– На що нині вистачає студентові його стипендії?
– Коли стипендія була 700-800 гривень, то вистачало її мені впритул на поїздки в університет-додому і на кишенькові витрати. Зараз важче підрахувати на що її вистачає, бо є ще зарплата і чоловік.
– Якою себе уявляєте через років 10, 20, 30? Чи не забігаєте в думках так далеко?
– Не хочу гнівити Бога і зазіхати на його плани. Якою буду – побачимо років через 10, 20, 30.
– Чи легко нині бути молодим?
– Одразу пригадала собі, як писала Оксана Забужко в «Музеї покинутих секретів»: «Юність іще поняття не має, яких зусиль вимагає від людини мистецтво виживання, — навдивовижу пустопорожня пора в житті. А ми ще й робимо все можливе, щоб розтягти її начимдовше». Тому важко йому чи легко – кожен вирішує сам. Все залежить від кожного з нас.
– Де черпаєте більше знань – в бібліотеці, в Інтернеті, на лекціях, в спілкуванні з людьми тощо?..
– У спілкуванні. Бо тут тобі і бібліотека, й Інтернет, і вся школа життя. Треба тільки вміти фільтрувати інформацію ,яку дає тобі це спілкування.
– Чого нині бракує тернопільським студентам?
– Напевно, не помилюся, якщо скажу, що зараз більшості студентам (і не лише в Тернополі) бракує бажання робити бодай щось. Пасивна маса розчиняє в собі активну, роблячи останню не такою вже й помітною. І я кажу не лише про навчання, бо на університеті світ клином не сходиться. Маю на увазі інші джерела знань та інші можливості, які є доступними для всіх. Але було б лише бажання.
– Про що зі студентського життя не хочеться згадувати?
– Запитали б в мене це після якогось невдалого заліку і чи розмови з викладачем, то я однозначно відповіла б, що саме це воліла б ніколи не згадувати. А переживши вже чимало, напевно, не знайдеться таких моментів. Що було, те було. Дякую за досвід.
– Найприємніші студентські спомини.
– Можу сказати, що навчання в університеті, – суцільні приємні спогади, навіть попри всі негаразди і проблеми, які трапляються досить часто. Але найприємніші спогади таки пов’язані з університетськими друзями і часом, проведеним разом з ними.
– Які останні події не дають спокою?
– Можна довго і багато писати про війну, зраду, перемогу, про те, як нас зливають, і так далі, але треба вміти хоча б інколи давати собі спокій, аби не втратити здорового глузду.
– Де ваше улюблене місце в університеті? Чому саме воно?
– Перше, що спало на думку, – університетське кафе «Світлана» (не на правах реклами). Скільки нашої з друзями радості, перемог, падінь і відчаю бачили ці стіни – не злічити. Скільки ж там пар проігноровано (прогуляно), скільки там чаю випито!
– Де почуваєтеся найзатишніше? Чому?
– Вдома, як і більшість. Останнім часом полюбляю казати: «Бо мій дім тепер там, де ти». І взагалі, дім – то не приміщення. Дім – це люди, з якими завжди добре. На щастя, «затишних» людей в мене достатньо.
– Чи кохання не склало конкуренцію навчанню?
– Майбутнє покаже! Я ж лише на третьому курсі (усміхається – авт.). А якщо серйозно, то треба вміти знаходити баланс між навчанням і особистим життям, тоді жодних проблем ні з першим, ні з другим не виникатиме.
Коментарі вимкнені.