Творчих тернополян у Польщі вітала навіть дружина Президента (фото)

З   15 по 17 березня 2013 р. відбулася творча поїздка групи митців-тернополян до польського міста Жешув (Rzeszów). У складі групи були жіночий камерний хор «Соломія» (Salomea) під керівництвом Оксани Купецької, дует бандуристок «Елегія струн» у складі Юліани Хаварівської та Ірини Кріль, професійний  композитор, автор і виконавець власних пісень Яна Іщук,  художники Микола Мамчур та Оксана Дученчук, учасники проекту «Художники без майстерень».

Візит присвячувався річниці з дня народження Т. Шевченка й відбувся за підтримки Тернопільського міського голови п. Сергія Надала та керівника відділу міжнародного співробітництва і туризму п. Івана Хімейчука, на  запрошення греко-католицької церкви  Успення Пресвятої Богородиці міста Жешува, під патронатом Президента Жешува п. Тадеуша Ференца. Організатором поїздки був тернополянин – мешканець Жешува п. Богдан Климчук, Голова Тернопільської крайової організації Національної Ліги українських композиторів, член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка в Україні.

Головний концерт відбувся у театрі “Маска” 16 березня о 17 годині за місцевим часом. Жіночий камерний хор «Соломія» представив програму з творів на вірші Т.Шевченка, українських народних пісень, духовних творів, авторських творів українських композиторів, а також творів англійською та польською мовами. Окрасою концерту став дует бандуристок «Елегія струн», який потішив глядачів «Баладою про мальви» В.Івасюка,  українськими народними піснями, старовинним кантом «Ой зійшла зоря» та «Піснею про Тернопіль». Виконавиця власних пісень Яна Іщук запам’яталася слухачам самобутньою композиторською мовою та чудовим співом, озвучуючи вірші І. Малковича, М. Вороного та О.Романової. На закінчення концерту хор «Соломія» у супроводі дуету бандуристок виконав в’язанку українських та українсько-польських пісень, яка була сприйнята глядачами «на ура».

Жешувська публіка надзвичайно сердечно приймала тернопільських виконавців, була щедрою на овації, підспівувала в польських творах та довго аплодувала стоячи у фіналі концерту.

Тернополян привітала дружина президента Жешува пані М.Ференц, зверталися з подякою професор-мистецтвознавець та багато захоплених глядачів.

У фойє театру була організована виставка живописних та графічних робіт художників Миколи Мамчура та Оксани Дученчук. На суд глядачів було представлено 36 робіт, в яких митці виразили власний погляд на сьогодення України. 14 робіт залишилося в експозиційному залі, решта повернулися на Батьківщину.

Тернополяни також виступали та мали експозиції картин в Бернардинському Костелі Діви Марії.

Завершився візит мистецької групи у Жешуві  17 березня виконанням  Служби Божої  та невеликим концертом в українській греко-католицькій Церкві Успення Пресвятої Богородиці (Парох доктор Мирон Михайлишин). Зустріч вийшла надзвичайно теплою, сльози радості й єднання бриніли в  очах і членів діаспори, і в очах дівчат з «Соломії». Керівник та учасниці хору дали інтерв’ю  журналістам засобів масової інформації української діаспори в Жешуві.

Такі творчі візити відкривають Україну світові, прокладають нові мости порозуміння й дружби, збагачують мистецьке життя нашої країни та роблять вагомий вклад в її  майбутнє.

_______________

Жіночий камерний хор «Соломія» (Salomea) утворився наприкінці 2012 року. Він виник з ядра (октету) дитячо-юнацького хору Тернопільського Катедрального собору, яким багато років керує п. Оксана Купецька. Октет Катедри вже видав два диски коляд і був самостійним церковним колективом. Згодом до нього почали долучатися професійні музиканти і розширився діапазон творів, включивши світські. Камерний хор «Соломія» функціонує на добровільних засадах при Тернопільській крайовій організації Національної Ліги українських композиторів і має на меті популяризацію духовного та національного музичного надбання України. Назва хору увіковічує пам’ять про нашу славетну землячку Соломію Крушельницьку.

________________

«Художники без майстерень» – об’єднання, що виникло в грудні 2010 року в місті Тернополі. Має на меті об’єднати  творчих людей різних напрямків і національностей  в одну дружню спільноту.

________________

Дует бандуристок  «Елегія струн» (склад Юліана Хаварівська та Ірина Кріль) заснований у 2011 р., спільним бажанням двох творчих та професійних музикантів створити щось нове, неповторне та самобутнє у рідному місті. Від часу створення колективу до репертуару увійшли  твори українських та зарубіжних композиторів, оригінальні писані твори для бандури та власні аранжування. У загальному доробку колективу близько 25 творів духовної, класичної, світської на народної музики. Більшу частину своїх концертів дует презентує у країнах Європи (Польща, Німеччина, Франція, Люксембург). У найближчому часі планується сольний концерт для тернополян, а опісля –  запис першого диску.

________________

Яна Іщук – тернопільська композиторка та співачка, випускниця ЛНДМА  ім. М.Лисенка та стипендіат програми міністра культури та спадщини Польщі «Ґауде Полонія». Отримала  досвід творчої праці  в естрадній музиці як концертмейстер Народного Театру пісні «Літопис» та як  музичний керівник Театру пісні Руслана Іщука «Канни». Власне як виконавиця власних пісень почала виступати нещодавно – яскравий авторсько-виконавський дебют відбувся 2011 року у рамках міжнародного Форуму видавців у Львові, коли композиторка презентувала музично-поетичний вечір «Всі поруч», присвячений 50-літньому ювілею видатного українського поета Івана Малковича. Серед інших творів – пісні на власні вірші, цикл пісень для дітей на вірші Грицька Чубая, пісні на поезії Марії Людкевич, Оксани Шмілик, Миколи Вороного, Одарки Романової, а також попурі-сюїта «Світло згасло в країні див» , створена з нагоди презентації на Форумі видавців 2012 р. українського перекладу однойменного роману лауреата премії Букера, британського письменника DBC Pierre.

Коментарі вимкнені.