Здоров’я при народженні – рідкісний дар, – Оксана Островська

«Аби здоров’я, усе решта налагодиться!» – не раз чуємо від рідних чи друзів. Тож і бажаємо спочатку здоров’я, бо як є здоров’я, то й нам бути успішними, здібними, творчими, радісними, щасливими і багатими. І увагу йому відводимо, як основі всієї життєдіяльності людини. А дається здоров’я як дар, адже більшість із нас народжується повністю здоровими. То чи потрібно цей дар, як і всі інші дари, за аналогією біблійної притчі про таланти, розвивати і примножувати? З цим запитання звернулася до відомого на Тернопільщині невролога, лікаря вищої категорії, спеціаліста з гігієни харчування, кандидата медичних наук  Оксани Островської. Відповідь виявилася для мене дещо несподіваною.

– Така ситуація, коли майже всі народжувалися здоровими, існувала ще, можливо, років 20-30 тому. Нині здоров’я при народженні є рідкісним даром. Деякі хвороби виявляються у перші дні, інші – у перші роки життя. Це загальносвітова тенденція. Тому сьогодні старшим людям, які раніше були здоровими, треба зберегти залишки свого здоров’я, а молодим варто задуматись над тим, яке здоров’я вони передадуть при зачатті своїм дітям. Для того, щоб ми повернули цей стан, який існував 50-60 років тому, коли здоров’я давалося майже усім і лише одиниці його не отримували, можна і потрібно відновлювати дар здоров’я, розвивати його. Мало хто розуміє, наскільки важливо це зробити саме тепер, у нинішній час.

Досвід показує, що ті люди, які у дитинстві чи юності були хворими, підходячи до віку 40-50 років, виявляються здоровішими від тих, які народилися здоровими і були такими у молодості. Іноді довше живуть ті, хто хворів у юності ніж ті, які були абсолютно здоровими. Мабуть через те, що людина не ставилася до свого здоров’я як до дару, який треба берегти і примножувати. А той, хто не мав стовідсоткового здоров’я, намагався постійно щось корегувати, уникав ризиків і тому примножив цей дар, цей талант. Тут як у людей геніальних і талановитих. Може бути людина геніальною, але не докладати зусиль до того, щоб творчо рости, тоді вона поступово втрачає свої позиції. А та, що була лише талановитою чи здібною, постійно вдосконалюючи себе, досягає висот своєї майстерності.

Що є складовими розвитку і примноження дару здоров’я? На чому основному треба зосередити увагу? 

– Здоров’я поєднує у собі декілька рівнів: духовний, душевний і фізичний. Кожен рівень має важливі для нього фактори для підтримання здоров’я. На духовному рівні – це зв’язок людини з Творцем, глибина віри, виконання Божих заповідей. На душевному – емоційний стан людини. На фізичному – вживання здорової води, вживання здорової їжі (через важливість їх виділяємо окремо), фізична активність, абсолютна вибірковість у користуванні технікою, яка має шкідливі випромінювання, звичайно, чистота, санітарія внутрішня і зовнішня. Шкідливі звички, притаманні деяким людям, руйнують здоров’я на кожному з рівнів.

– Нині багато говорять про так званий цілісний підхід до оздоровлення людини, до її повного зцілення. Як впливає на наявність чи відсутність хвороби така річ, як духовність чи психологія людини?

– Здоров’я є гармонійною співпрацею таких складників людини, як дух, душа і тіло, а звідси і усіх систем і органів людського організму.  Ми є не просто фізичним тілом, а наше тіло – це дім, у якому живе душа, що отримала втілення. Здоров’я починається із духовного, прояви на фізичному плані виникають пізніше. Тобто те, що ми вже бачимо – зміни зі здоров’ям у нашому тілі, з’являються тоді, коли процес пройшов на цих вищих рівнях: спочатку причина хвороби виникла у дусі, потім перейшла у душу, а потім у фізичне тіло. І якщо ми не чуємо підказок духа і не виконуємо тих завдань, з якими прийшли у цей світ (а кожен із нас приходить з певними завданнями щось виправити), наприклад, не виконуємо Божі заповіді, маємо неправильну поведінку і неправильні емоції, не працюємо з собою в цьому плані, виникає хвороба, бо порушується цілісна гармонійність людини у самій собі і у світі. Ми повинні керувати собою, щоб ні тіло, ні емоції не керували нами. Лише поодинокі хвороби мають чисто фізичну причину виникнення, скажімо, травми. І то, мабуть, навіть травми просто так не трапляються. А більшість наших хвороб виникає внаслідок порушення правильного способу життя, в першу чергу духовного способу життя. І скільки б ми не ходили до лікаря лікувати серце, поки не попрацюємо із серцем нашим духовним, ніякі таблетки стенокардію нам не вилікують.

Треба сказати про те, що люди не завжди вміють правильно (позитивно) мислити і правильно співпереживати, реагувати емоціями на події в довколишньому світі. Думка є матеріальною, вчені це вже довели, і ця думка причетна до формування людини і світу довкола неї. А як ми можемо формувати світ, коли наші думки керуються то страхом втратити якусь перевагу для себе, то бажанням власного накопичення, то прагненням приховати свої недосконалості, а значить, і звільнитися від відповідальності за них… У зовнішньому житті звільнитися нам вдається, а от у внутрішньому – ні. Бога не обдуриш, за наші духовні нечистоти платить наше тіло. Нічого нікуди даремно не зникає, і нізвідки не з’являється. Все у природі закономірно. Людство звільниться від хвороб, коли ми навчимося жити гармонійною любов’ю і до інших, і до єдиного творчого начала, як і мовиться у першій заповіді християн…

А в емоційній сфері переважно є або абсолютна бездушність, безцеремонність і байдужість, або гіперемоційність, яка закінчується чиєюсь істеричністю. Зараз мало гармонії у людських стосунках, у стосунках людини і природи. Ми є відірваними і від природи, і один від іншого. Скажімо, зараз вже багато одиноких людей просто не уявляють, що з ними може хтось поселитися, бо їм вистачає віртуальних контактів у мережі Інтернет.

Отже, наше життя і наше фізичне і психологічне здоровя залежить від нас самих, від кожної нашої  думки і кожного нашого вчинку?

– В людей є звичка шукати причини своїх проблем поза собою. А ці причини треба шукати у собі. Якщо ми попрацюємо над собою і будемо змінювати в першу чергу себе, не будемо переступати чи то моральних, чи Божих законів, хто як це розуміє, і кожен свій день і кожну хвилину звірятимемо з вищою сутністю у собі, і не будемо це чинити виключно з власної вигоди, і даремно втрачати часу, то позбуватимемося хвороб, і усе в нашому житті вирівнюватиметься. А змінюємося ми, то змінюється і поле довкола нас, притягуються люди з такими ж цінностями, і так створюється нове здорове середовище.

Дуже важко першому почати виправляти себе, коли довкола всі чинять по інерції. Чи не будуть ці перші, праведні люди почуватися чимось ущемленими, обдуреними у суспільстві, яке діє за старими правилами?

– Найвищий суддя є нагорі, і йому видно усіх. І він судить, чи мене треба ще обдурити, чи ні. Може, мене треба ще раз обдурити, щоб я щось розуміла і змінювалася сама на краще. Усе треба покладати на Бога. Не очікуй, щоб тебе обдурили, і не осуджуй, якщо тебе навіть і обдурили. Все, що відбулося, відбулося для твого ж блага.

Зрозуміло, що нині не є сприятливою і екологія, вірніше, ми зрадили природу, частково порушивши її самовідновлюючий баланс. Наскільки важливо пити чисту воду і вживати здорову їжу?

– Сімдесят відсотків здоров’я залежить від вживання чистої води і здорової їжі. Якщо людина хоча б питиме живу структуровану воду і не вживатиме у своє харчування штучних засмічених продуктів, це вже набагато збільшить її можливості у збереженні здоров’я.

Своїм пацієнтам я рекомендую дотримуватись роздільного вегетаріанського харчування і вживати живу структуровану воду. Для мене, моїх близьких та пацієнтів такою є вода, пропущена через трубку Марцінишина. В окремих випадках – це тала вода, яку може зробити для себе кожен, хто має змогу заморозити воду. При виборі продуктів доцільно схилятися до овочів та фруктів, які виросли на нашій землі, споживати їх в сезон дозрівання. А взимку треба використовувати не тепличні овочі чи заморські фрукти, а ті, які виросли на рідній землі і природою призначені для тривалого зберігання: капуста, морква, буряк, гарбуз, яблука, груші, цибуля, часник, редька та ін. Крім того, у харчуванні людини повинні бути присутніми продукти, які би зміцнювали її здоров’я, тобто містили у собі природні вітаміни і природні мікро- і макроелементи, а також  біологічно активні речовини, які корегують процеси у нашому тілі. Бажано вживати мед, квітковий пилок, маточкине молочко, пергу, живу спіруліну, лляну олію, пророщені зерна пшениці та інших злаків, горіхи, насіння соняшника, гарбуза, ягоди дикоростучих рослин.

– Напевно, немале значення має і фізична активність?

– Людина мусить рухатись. Гіподинамія веде за собою багато захворювань. Але фізична активність має бути природною. Безцільні фізичні вправи у тренажерних залах, де часто у спертому повітрі одночасно працюють багато людей, накачуючи м’язи, не завжди можуть дати очікуваний результат для здоров’я. Все-таки важливішим є рух на свіжому повітрі, при можливості і на природі: щоденний біг у парку чи на стадіоні, спортивна хода, ранкова розминка, спортивні ігри на відкритих майданчиках. Помірне фізичне навантаження, наприклад, при перекопуванні землі, чи збиранні грибів у лісі також становить необхідну долю здорової фізичної активності. У всьому важливо не впадати у крайності, а дотримуватися золотої середини. Щоб наші м’язи і клітини тіла з одного боку, не перевтомлювалися, а з іншого, мали можливість виконати те, для чого призначені.

Літнім людям дуже корисно займатися спортивною ходою. Доступною для людей будь-якого віку є спортивна хода з лижними паличками, коли людина допомагає собі, опираючись палками об землю. Звичайно, треба пам’ятати про ранкову гімнастику. Також можна протягом дня робити доступні фізичні вправи на певний вид захворювання і ходити пішки.

Водночас своє тіло, яке є храмом для душі, треба берегти. Не можна працювати постійно, без перерв, займаючись чи фізичною, чи іншою працею, з якої заробляємо на життя. Тіло потребує спочинку. Бог, який все так ідеально згармонізував у природі, визначив людині час для відпочинку. Чи завжди ми пам’ятаємо про це? Ті люди, які працюють на державній роботі, мають для відпочинку визначений трудовою угодою час. Чимало українських підприємців, «стрибнувши» у бізнес, як білка у колесо, не можуть спинитися, перепочити. Вони працюють іноді по 14-16 годин на добу, без вихідних та відпусток, доводячи себе до психологічного та фізичного виснаження.

Один день у тиждень маємо віддавати для свого духовного розвитку, в який би спосіб це не відбувалося: через молитву, в медитації чи у спілкуванні з природою. Все перелічене допоможе не лише відновити тіло, наситити душу, піднести дух, а й покращити результати роботи наступного тижня.

– Як чинник впливу на здоровя людини ви згадували ще і руйнівний вплив сучасних технічних засобів…

– Важливим фактором, який погіршує здоров’я сучасної людини, є засилля техніки у побуті, на робочому місці, в місцях відпочинку. Наше тіло – це біокомп’ютер, робота якого залежить не лише від фізичного стану, а й від того, наскільки злагоджено проходять у тілі електромагнітні та інформаційні процеси. Апаратура, якою ми користуємося – телевізори, мікрохвильові печі, холодильники, мобільні телефони, комп’ютери, автомобілі, теж випромінює електромагнітні та інформаційні хвилі. У частотних випромінюваннях побутових та промислових приладів, тролейбусів, метро, високовольтних ліній електропередач, станцій мобільного зв’язку є діапазони, ідентичні сигналам людського мозку. Через те наші органи можуть відгукуватись на них, змінюючи характер своєї робити. Найчутливішими до таких впливів є психіка, ендокринні залози, імунна, нервова та репродуктивна системи. Тобто однією із причин, яка руйнує наше здоров’я, є електромагнітний смог.

Багато хто з сучасних вчених намагається заперечити існування торсійних полів. В деяких провідних вузах навіть заборонено науковцям, які там працюють, вживати цей термін. Але від того, що ми забороняємо говорити і знати про них, торсійні поля не перестають існувати і впливати на нас. І якщо така звичайна річ сьогодні, як мобільний телефон, виглядає чимось надзвичайно корисним, то коли ми поставимо на шальку терезів користь від мобільних телефонів і шкоду, яку він спричиняє здоров’ю і генофонду людства, репродуктивній системі, то, на мою думку, переважить шкода, особливо для молоді та дітей.

Шокує те, що у наших пологових будинках жінки, які з різним терміном вагітності знаходяться в гінекологічному відділенні на збереженні, чи лежать  у передпологовій чи післяпологовій палатах, активно щебечуть, не випускаючи з рук сотові телефони. У деяких мам їх навіть по два! Їхні діти опромінюються вже внутріутробно.

Мати, яка годує дитя грудьми, чи гуляє з дитиною, що лежить у возику, водночас розмовляючи по сотовому, завдає шкоди вищій психічній і нервовій діяльності її дитини, ендокринній та імунній системі. Потім дивується, чому дитина роздратована, не спить, часто хворіє і погано розвивається… І якщо люди не отямляться, то найближчим часом їх очікує досить серйозне порушення репродуктивної сфери. Хоч ми вже зараз бачимо великий відсоток безплідних пар, і причиною є не лише радіація та хімічні додатки до їжі, але і щоденне необмежене користування комп’ютерами і мобільними телефонами.

В одній із країн Південної Азії існує закон, який дозволяє накладати на батьків адміністративне стягнення і навіть притягати їх до суду, якщо вони купують мобільний телефон дитині до 16 років. А у деяких країнах за розмови по мобільних телефонах у громадських місцях передбачають штраф більше 200 доларів. У нас же телефон, це як сучасна іграшка. Іноді деякі діти мають сотові телефони вже у дитсадках. Але в дитини товщина черепної коробки набагато менша, ніж в дорослої людини, і судинна стінка набагато чутливіше реагує на випромінювання мобільних телефонів, тому дитині користуватися мобільним телефоном небезпечніше, ніж дорослому, у сотні разів. Також ендокринна система і психіка дитини ще не сформовані, і тому руйнівний вплив мобільних телефонів на дитячий організм є набагато сильнішим, ніж на організм дорослої людини. Одна з англійських компаній, яка випустила мобільні телефони для дітей, через деякий час потерпіла величезні збитки через судові позови від батьків, діти яких користувалися цими телефонами і захворіли на пухлини мозку.

Нічні розмови по сотовому телефону, хоч і дешевші, шкодять більше. З одинадцятої години вечора до другої години ночі в мозку людини виробляється мелатонін, рівень якого визначає, скільки організм людини синтезує серотоніну. А дефіцит серотоніну, як відомо, це – пригнічений настрій, втома, депресія.

Небезпечним є і бездротовий Інтернет, так званий WIFI, коли існує постійне загальне поле. У Франції вже заборонили використання WIFI у бібліотеках. У нас же його активно вводять у читальних залах, де людина перебуває досить довго, у вищих учбових закладах в інтернет-кафе. Часто шкідливі електромагнітні поля накладаються одні на одних, а людина про них і не знає. Так можна, посидівши у парку на лавочці, потрапити в зону опромінення.

Про шкідливість електромагнітних полів різноманітних технічних засобів можна говорити дуже довго. І цей негативний вплив важко знейтралізувати. Ми забули, на жаль, що людський організм має свої безмежні можливості, які потрібно розвивати. Людина, яка створена «за образом і подобою», здатна творити дива, підносити та вдосконалювати себе і природу. А в оточенні техніки стає хворобливою тінню, придатком до нею ж створеного комп’ютерного монстра.

– У фізично брудному середовищі з часом з’являються таргани, блохи, воші, чи не виникають подібні речі у енергетичному, а потім і фізичному тілі людини?

– Так, це паразити. Кількість людей, уражених ними, постійно зростає. Чомусь все частіше згадую фільм «Чужі». Таке враження, що фантастичний фільм втілюється у життя. Все більше дітей народжується вже зараженими. І причина не завжди у відсутності гігієни у прямому розумінні цього слова. Мабуть, чималу роль тут відіграє відсутність гігієни думок, переважання негативних емоцій (страху, ненависті, злості, заздрощів, образи, жадоби), які породжують низькі вібрації у нашій душі та тілі. Це, в свою чергу, призводить до притягання подібного «зі світу паразитів». Через порушення енергетичної і духовної чистоти, та часто і фізичної, нинішнє суспільство притягує все нові і нові захворювання, про які раніше ми і не знали (СНІД, атипова пневмонія, «свинячий грип», вірус Ебола). Росте число молодих людей з урогенітальними хворобами.

– Люди не розуміють того, що жоден негатив із тонких сфер – психологічної і духовної, не залишається не врахованим. Усе несе за собою відповідальність, навіть тоді, коли не має прямих фізичних наслідків. Бо з часом кількість негативу переходить у якість хвороби. Насправді нема потреби як природної необхідності ні в негативних емоціях (це тільки наслідок нашої нестриманості), ні у тому, щоби задля власної вигоди чинити несправедливо щодо інших, ні у надмірній розкутості у сексуальній сфері…  Чи існує потреба у шкідливих звичках?

– Потреба в тому, щоби у суспільстві існували нездорові звички є в тих людей, які отримують прибутки від реалізації тютюну, алкоголю і наркотиків. Але іноді закрадається підозра, що сприяють поширенню цього зла у світі сили, зацікавлені мати у своєму підпорядкуванні послушні людські маси. Тому вони будуть робити все для того, щоби ці нездорові звички розвивати.

У самої ж людини такої потреби нема, бо ні алкоголь, ні тютюн, ні кава та інші речовини такого плану не належать до фізично чи психічно необхідних для організму людини речовин. Але залежності є, і спричинені вони не лише суспільними факторами, а іноді так званими «польовими формами» чи «енергетичними вампірами», як називає їх наука, або бісами, як каже християнська Церква. І звільнитися у таких випадках від наркоманії чи алкоголізму швидше допоможе священик, аніж лікар.

   Якщо говорити про повне оздоровлення людини, то з чого треба починати і чим закінчувати, чому надавати перевагу?

– Усі чинники, які впливають на здоров’я людини, є дуже важливими. Це як сходинки, якими йдемо до вершини. Котра з цих сходинок є найважливішою, чи перша, чи остання, чи сходинка посередині? Поки не ступимо на кожну сходинку, ніколи не доберемося до вершини.

Є люди, які більше уваги звертають на фізичне здоров’я, тобто спорт, здорове харчування, пиття доброї води, і вважають, що цього достатньо. Але іноді виявляється, що замало, бо є проблеми, які лежать глибше, в духовних сферах, і вирішити їх можна, лише працюючи на духовних рівнях. Є й інша категорія людей, які думають, що якщо вони відвідують храми, сповідаються, моляться, цього їм абсолютно достатньо, і вони можуть їсти будь-яку їжу, пити будь-яку воду, бо вони помолились над ними. Але постає питання: чи є вони настільки святими, щоб своєю молитвою змінювати їжу чи очищати воду? І ще одне, мабуть важливіше: чи не надто цинічно ми поступаємо, просячи Бога покращити шкідливі продукти чи неякісну воду, якщо маємо змогу самі потурбуватися про те, щоб на нашому столі були свіжі здорові харчі та чиста структурована вода? Мабуть, варто бути мудрішими, і не обтяжувати Небо проханнями про допомогу там, де без цього можна обійтися. А там, де потрібно, Бог сам прийде на допомогу.

Складові здорового способу життя – як пелюстки квітки. Не можна сказати, що якась із пелюсток є важливішою для досконалості всієї квітки, але відсутність хоча б однієї губить гармонію і красу.

А якщо говорити про те, з якого боку підходити, то тут бачимо два шляхи: від Бога до людини, і від людини до Бога. Але лише той здолає шлях, хто зробить перший крок. Прагнучи оздоровитися, не нав’язуймо Богові своїх пропозицій, наша справа – повністю йому довіритися і, в той же час, робити все, що залежить від людини. Адже і на фізичному плані, тобто в харчуванні, воді, занятті фізичними вправами завжди присутній духовний аспект.

Зараз багато говорять про 2012 рік як про прихід ери  людини духовної. У цей час відбувається випробування людей на духовність, як екзамен при цьому переході. Збільшується і кількість хвороб, які перепалюють негатив. Чи можна якось цьому зарадити?

– Не претендую на кінцеву правильність свого погляду, але вважаю, що ми є біокомп’ютером, який пов’язаний з Землею. Не можна уявити людей окремо від тих коливань, частот, які сприймає і дає Земля. Вони служать джерелом енергії для нашого організму. З 1999 року, коли був «парад планет», почався отой «перехід 2012 року», про який так багато мовиться. Він триває і зараз.

З 1999 року поступово почала зростати частота коливань Землі. Людське тіло, налаштоване на постійний зв’язок з Землею, повинно тепер синхронно змінювати свою частоту для того, щоб не втратити цей зв’язок, який є для нього життєво необхідним. Частина людей поспіває за змінами Землі. Інша частина не встигає, і це дістає своє відображення у зростанні захворювань та смертності. Згідно прогнозів, у певний момент (теоретично у грудні 2012 року) на деякий час зникне зовсім магнітне поле Землі. Але з ним безпосередньо пов’язана робота людського мозку. Як вважають деякі вчені, це може спричинити «стирання програм», тобто частина людей втратить пам’ять. Передбачають, що за межами планети буде існувати альтернативне джерело живлення, скористатися яким зможуть лише люди, які за час переходу встигли піднести частоту власних вібрацій. Вірогідність цих передбачень підтвердить час. Навіть, якщо все сказане про «перехід 2012» лише фантастична гіпотеза, вона є добрим стимулом для людей мислячих змінитися на краще, піднісши свій духовний рівень.

То з чого починати людям, які хочуть відновити чи зміцнити своє здоров’я?

– В першу чергу звернутися до Бога, попросити його допомоги. Далі – те, про що ми вже говорили: чиста вода, здорове харчування, заняття спортом, правильні думки і емоції, а також перегляд свого життєвого шляху. Людині потрібно подивитися, чи там вона знаходиться у даний момент, чи з тими людьми, чи тією справою займається. Чи її бізнес узгоджується із духовним шляхом, наскільки та робота, якою вона займається, може шкодити її здоров’ю, і що можна змінити. Наскільки люди, з якими вона спілкується, впливають на її здоров’я і, очевидно, наскільки її відпочинок є корисним. І що вона взагалі робить корисного не тільки для себе, але і для інших. Наскільки та людина виконує своє життєве призначення. І чи співпадає те, для чого вона прийшла у цей світ із тим, чим вона займається на даний момент.

І, звичайно, треба пам’ятати, що зробити це ніколи не пізно. Бо дехто каже: «Це молодим треба, а я вже стільки років прожив, ще якось проживу.» Але поки людина живе, вона може змінитися і отримати більше, ніж очікує.

– Напевно, це було б найкращим подарунком для себе, бо здоров’я позначається як на всіх аспектах нашого життя соціального і особистого, так і на повноті взаємодії людини з космічною світобудовою. І саме тією гармонією співіснування зі світом і Богом воно і визначається, як комфортний стан чи в фізичному тілі, чи вже поза ним.

– Хворій людині не так легко живеться і фізично, і морально. Останнім часом я мала декілька контактів із людьми безнадійно хворими. І от, коли розмовляєш з такими пацієнтами, які терплять сильні болі, і нагадуєш їм про сповідь, про причастя, вони це сприймають дуже важко, бо вже бачать безперспективність земного життя, а поза ним не бачать нічого. Чіпляючись за це фізичне життя, вони думають: «Сповідь нічого мені не дасть для мого фізичного здоров’я: не забере мої болі, мою хворобу. Для чого тоді це робити?» Але практика показує, що сповідь та причастя стають поворотним пунктом у житті важкохворої людини. Зі зміною душевного стану змінюється її психічний і навіть фізичний стан. Але краще не доводити себе до важких недуг, а берегти і примножувати здоровя, коли воно ще є, звертатися до Бога з молитвою повсякчас, а не лише в критичні хвилини.

Турбота про здоровя як про найвищий Божий дар, підтримання гармонії фізичних, психічних та духовних процесів – важливе завдання кожної людини. Памятаймо, що за наше здоровя відповідальні ми самі.

Розмовляла Ганна Ваврін

-1 thoughts on “Здоров’я при народженні – рідкісний дар, – Оксана Островська

  • 14:10 | 15.03.2012 о 14:10
    Permalink

    Небо випробовує людей на духовність…
    Дуже ціквва стаття. Хотілося б, щоби її прочитали якомога більше людей, особливо молодих.

  • 17:14 | 15.03.2012 о 17:14
    Permalink

    Поінформований-значить озброєний. Побільше б таких “здорових” статей.Потрібно нарешті витісняти “зазомбовану” свідомість. Respect автору за підняту тему.

Коментарі вимкнені.