Максим Федорович: «Фотографія – один з безлічі способів робити життя людей щасливішим»

“Погляд” спровокував молодого фотографа з Тернополя Максима Федоровича розповісти про улюблену справу — створювати простір і образ у світлинах. А в бліц-інтерв’ю знайдете цікаві подробиці про ставлення до життя та інтереси Максима.

Як все починалося

Перший фотоапарат з’явився в мене десь у кінці 90-их, це була звичайна плівкова «мильниця». Через кілька років була цифрова. А от фотоапарат, як інструмент для творчості і роботи, у мене лише з 2010 року. 

Отож фотосправою займаюсь з 2010 р. Етапи цієї діяльності глобально можна поділити на два: до усвідомлення того жанру і стилю, який мені подобається, і після. Раніше я, як і більшість фотографів, фотографував практично все – від весіль до предметних фотографій. Але коли проаналізував, що мені подобається знімати, і від яких зйомок отримую найбіліше задоволення, зрозумів, що це – портрети. Тому і вибрав собі доволі вузьку нішу – портретну фотозйомку. Це класична портретна фотографія. В ній важливий не фон, одяг чи аксесуари, а людина та її емоційний стан. Чим вона живе, що відчуває, ким є саме сьогодні.

За допомогою фотоапарата “полюю” за щирими емоціями. Я не прихильник гри на камеру. Ідеальна зйомка проходить в розмовах на різні теми, які викликають сміх і навіть сум та сльози.

«Слід» автора

"Любов між сестрами/братами дуже специфічна, зі приватними жартами-підколюваннями, але завжди з розумінням того, що є на кого покластись у прямому і в переносному значенні. Як пітвердження моїх слів — фото дуже милих сестер Дарини і Христини Попович" (с) Максим Федорович.
“Любов між сестрами/братами дуже специфічна, із приватними жартами-підколюваннями, але завжди з розумінням того, що завжди є на кого покластись. Як пітвердження моїх слів — фото дуже милих сестер Дарини і Христини” (с) Максим Федорович.

Фотографування – це певна форма самовираження. Хтось дуже впливає на кінцеву картинку, хтось менше. Але в будь-якому випадку «слід» автора є завжди.

Фотографія – один з безлічі способів робити життя людей трішки цікавішим і щасливішим. Дозвольте собі зберегти пам’ять про те, якими ви є саме сьогодні.

На start!

Підготовка зйомок зазвичай відбувається стандартно. Підбираємо з клієнтом одяг та макіяж, визначаємося, яким має бути кінцевий результат. Стараюсь завжди контролювати підбір одягу на зйомку. Щодо цього маю одну основну вимогу – вбрання для фотосесії повинно бути без принтів і малюнків. Буденний, казуальний одяг – це те, що різко робить фотографію низькосортною. Далі, коли уже зрозуміло, який буде одяг, можна підбирати фон-антураж і тип світла.

Макіяж. Тут щось схоже на обробкою фотографій, – косметика накладається так, щоб здаватись непомітною. Також часто прошу показати референси на зйомку, тобто – фотографії, які подобаються за стилем, світлом, емоціями.

Чоловіки VS жінки

Кого легше фотографувати чоловіків чи жінок? Я б не поділяв на простіше/складніше. Чоловіків і жінок знімаєш по-різному. Потрібно інші світло, розмови, атмосфера під час зйомки. Якщо жінка може бути ніжною, тендітною, милою, то в чоловічому портреті це зовсім недоречно. Можливо, чоловікам не потрібно ідеальної «глянцевої» картинки, але випромінювати мужність, спокій і впевненість на портреті, як на мене, хотів би кожен чоловік.

Фото Максима Федоровича.
Фото Максима Федоровича.

Порада тим, хто фотографується, щоб “вийти” вдало: як відомо, лице людини не симетричне, тому, для початку, визначте свою «робочу» сторону. Знайдіть точку опори – можна сісти чи спертись на щось, так тіло буде більш розслаблене. І, нарешті, світло, від його якості залежить дуже багато. Найкращий з доступних варіантів – світло від вікна.

Про обробку і її межі

Важливий етап — обробка фото. Зупиняюся редагувати, коли шкіра виглядає ідеально, є хороший світло-тіньовий малюнок і виведений колір (звісно, якщо це не чорно-біле фото). Перевіряю себе наступним чином: якщо чітко видно ті ділянки, в яких здійснювалась обробка, це – брак, потрібно переробляти. Чудово, коли люди дивляться на фото, і думають, що так і було, що жодні маніпуляції щодо світлин не виконувались.

Фото як мистецький твір – це коли фотографія має чітку ціль, коли фотограф знає, що хоче “сказати”. Коли ретельно підібраний і продуманий образ героя зйомки, тло, декорації, світло. Коли пропрацьовані поза, емоції, композиція, обробка, технічний бік, тоді результат – це мистецький твір.

fedorovych11101

Бліц-інтерв’ю

– Відкрийте базовий персональний лайфхак щодо життя в Тернополі.

– Велосипед – найшвидший спосіб пересування нашим містом.

– Як виглядає ваша зона комфорту?

– Коли все йде згідно з планом.

– Часто її покидаєте?

– Не достатньо.

– Як долаєте лінь?

– Змінюю рід діяльності.

– На що збираєте гроші?

– На подорожі. Не впевнений, куди точно відбудеться чергова мандрівка, але є велика імовірність, що це будуть Франція і Португалія.

– Скільки країн уже встигли відвідати?

– Сім.

– Маєте шкідливі звички?

– Це — обробка фотографій за комп’ютером (усміхається – ред.)

– Улюблена книжка?

– Кожна книжка, яку читаю, улюблена. Зараз паралельно читаю дві – “Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує” Деніела Пінка та “Історія про життя, смерть і нейрохірургію” Генрі Марша.

– Фільм?

– Зараз не знаю, колись улюбленим був “Ефект метелика”.

– Якій їжі віддаєте перевагу?

– Не перебірливий у стравах.

– Чого прагнете навчитися?

– Жити за принципом «тут і зараз».

Підготувала Ірина Юрко.

Відгуки про фотографа Максима Федоровича:

Оксана Ханас: "Працювалось з Максимом легко, невимушено та весело. Професійність та увага до деталей справили не аби яке враження. І, звичайно, результати фотосету були надкльовими, себто такими, якими уявляла якісні чб портрети, де є лише особистість і жодних зайвих деталей".
Оксана Ханас: “Працювалось з Максимом легко, невимушено та весело. Професійність та увага до деталей справили неабияке враження. І, звичайно, результати фотосету були надкльовими, себто такими, якими уявляла якісні чб-портрети, де є лише особистість і жодних зайвих деталей”.
Катруся Бородайко: "Досить складно описати відчуття після цієї зйомки. Це водночас захоплення, коли дивлюся фото, і бажання працювати над собою, щоб виглядати такою ж у повсякденні! Це зовсім новий погляд на себе.. Враження казкові! Я трохи переживала, як пройде зйомка, бо це моя перша фотосесія. Але все було так невимушено і швидко! На мою думку, Максим дуже затишний фотограф. Після отримання фото у друкованому вигляді, дуже кортить дарувати подарункові сертифікати на таку зйомку усім найближчим подругам, щоб і вони відчули ту ж окриленість, що і я!".
Катруся Бородайко: “Досить складно описати відчуття після цієї зйомки. Це водночас захоплення, коли дивлюся фото, і бажання працювати над собою, щоб виглядати такою ж у повсякденні! Це зовсім новий погляд на себе. Враження казкові! Я трохи переживала, як пройде зйомка, бо це моя перша фотосесія. Але все було так невимушено і швидко! На мою думку, Максим дуже затишний фотограф. Після отримання фото у друкованому вигляді, дуже кортить дарувати подарункові сертифікати на таку зйомку усім найближчим подругам, щоб і вони відчули ту ж окриленість, що і я!”.
Христина Рудик: "Є моменти в житті, коли побачити себе очима іншої людини підштовхує до змін себе, росту особистості, пробуджує драйв до життя. Дякую, Макс, що твоє бачення світу, бачення людей яскраве, що відчувається і під час зйомки, і в час опрацювання фото. P.S. Дякую , що витримав оці мої жіночі капризульки (це я про ті мої прискіпування до самої себе)! Ти мегауважний і проникливий, тому не дивно, а закономірно, що результати фотозйомки такі. Дякую!".
Христина Рудик: “Є моменти в житті, коли побачити себе очима іншої людини підштовхує до змін себе, росту особистості, пробуджує драйв до життя. Дякую, Макс, що твоє бачення світу, бачення людей яскраве, що відчувається і під час зйомки, і в час опрацювання фото. P.S. Дякую, що витримав жіночі капризульки (це я про ті мої прискіпування до самої себе)! Ти мегауважний і проникливий, тому не дивно, а закономірно, що результати фотозйомки такі. Дякую!”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фотограф — Максим Федорович.
Фото Максима Федоровича.
Фото Максима Федоровича.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-1 thoughts on “Максим Федорович: «Фотографія – один з безлічі способів робити життя людей щасливішим»

  • 17:50 | 16.11.2016 о 17:50
    Permalink

    Просто ГЕНІЙ:

    … класична портретна фотографія. В ній важливий не фон, одяг чи аксесуари, а людина та її емоційний стан.

    Буденний, казуальний одяг – це те, що різко робить фотографію низькосортною. Далі, коли уже зрозуміло, який буде одяг, можна підбирати фон-антураж і тип світла.

Коментарі вимкнені.