На фотовиставці тернопільські «акули пера» милувалися… собою

 6 червня усі «акули пера», а ще й сьогодні радіо, телебачення та інтернету будуть відзначати своє професійне свято. Готуватися до цьогорічного святкування місцеві журналісти уже розпочали. І першою ластівкою, що зібрала місцевих ЗМІ, було відкриття фотовиставки у Тернопільському Центрі Комунікацій.

Цей захід, мабуть, чи не єдиний, де основними героями були самі журналісти. Адже на великій стіні у ТЦК були найкращі фотографії, де «акули пера» постали перед глядачами у незвичному образі. Це чорно-білі фото та ретро-стиль, який  вніс свою ізюминку у бачення журналістів.

На відкриття прийшли традиційно самі ж «винуватці» свята, які були задоволені світлинами. Багато кого зі своїх, після перевтілення, вони не могли впізнати. Проте це лише розпалило цікавість приглянутися до усіх фотографій.

Організували цю виставку ТЦК та студія АртЛюкс. Надія Греса, шеф-редактор «Погляду», зібрала на фотосесію журналістів та й розповіла про виникнення ідеї.

–       Уже маючи ідею, я зустріла Іру (креативний директор АртЛюксу), – розповідає Надія Греса. – Я їй розповіла, що хочу організувати щось незвичне і вона зразу підхопила ідею. Сьогодні усе, що ви бачите, можна сказати, народжене нею.

Фотографи також були задоволені співпрацею з журналістами. Виявляється, що «акули пера» не є такі вибагливі, як думають про творчих людей. Тому фотографам було легко працювати та втілювати у життя свої ідеї.

–       Наперед ми підготували заготовки, – розповідає фотограф Юрій Зелененький. – Тоді ми дивилися по журналістах, хто як прийшов та наскільки людина відкрита.

Долучився до відкриття виставки й екс-мер Роман Заставний, якому фото дуже сподобалися. Він зазначив, що цього року святкування Дня журналіста розпочалося дуже оригінально і сам екс-мер не усіх впізнав. Проте йому імпонує, що на фото було яскраво втілено відображення саме сутності людини.

–       Я не достойний звання журналіста, – розповідає президент міжнародної інвестиційної групи «Універ» Тарас Козак, який приїхав на відкриття виставки, – хоча статей я маю багато. На виставці дуже гарні світлини. Проте хочу зазначити, що робота журналістів творча, цікава та небезпечна.

Він же наголосив, що журналістів часто не любить ні влада, ні опозиція. Головне з чим можна привітати журналістів – що їх люблять читачі, які із зацікавленням читають чи слухають їх матеріали.

До речі, хочеться одразу розвіяти міф, що серед журналістів багато чоловіків. Як показала практика, а у даному випадку фотовиставка, є все-таки більше «акул пера» прекрасної половини людства. Проте мужчини-журналісти також із задоволенням фотографувалися, а потім розповідали про будні моделей.

–       Я прибіг на фотосесію, – розповів журналіст «20 хвилин» Андрій Шкула, – і дуже швиденько сфотографувався. Правда із собою навіть приніс реманент. І це була сигара до ретро-стилю.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.