Андрій Шкула розкрив ще одну будівельну аферу Надала і Ко

Скандальні забудови в Тернополі, на жаль, звичне явище. Нові об’єкти під вікнами, у парках чи на зелених зонах, схоже, «хороша» традиція теперішньої мерії. Ну і, звісно, що процес освоєння землі знову відбувається через інвестпроект і знову з “Тернопільбудінвестзамовником”.

Десять сотих міської землі, що поряд із гуртожитком на Текстильній, 2 скоро перетвориться на будмайданчик.

Ділянка – зелена зона, де росте з десяток дерев. Однак новий будинок там, вирішили міські депутати, дасть більше користі.

Будинок – до 27 метрів

У квітні (зі змінами в червні – прим. авт.) 2013 року міські депутати затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1050 га під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення за адресою на вул. Текстильній для КП “Тернопільбудінвестзамовник”. Цим же рішенням зарахували земельну ділянку до земель житлової та громадської забудови. Таким чином, зелена зона перестала бути “клумбою”, а стала місцем для будови.

У липні того ж року ділянку, разом з кількома іншими, внесли до переліку інвестиційно привабливих об’єктів. Ріішення з додатком є на сайті міської ради, проте там вказана лиш назва вулиці. А Текстильна – чимала, та й ділянок там чимало. Тож місцеві мешканці навіть не зрозуміли, що будуватимуть за декілька метрів від їхнього будинку на Текстильній, 2.

– Подивіться! Де тут будувати? Трава і дерева, – бідкається мешканка гуртожитку на вул. Текстильній, 2 Галина Цінкевич. – Біля будинку ще один будинок ліплять. Люди з гуртожитку тільки приватизували свої кімнати, хотіли міську раду просити ту ділянку зарахувати до прибудинкової території. Хотіли її облагородити, можливо, маленький майданчик для дітей зробити, а її вже віддали під будову. Ми не раз колективно зверталися до міської ради, просили того не робити… Але хто почує простих людей?

В іншому розділі сайту міської ради розмістили оголошення про пошук інвестора. Проте в оголошенні навіть вулиці з розташуванням ділянки не вказали. Просто написали “…Будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення”. Щоправда, вказали телефонний номер, за яким розповідають детальніше… Інвестор знайшовся. На засіданні комісії з вибору інвестора ТОВ “Ексклюзивбуд плюс” одноголосно проголосили переможцем конкурсу на будівництво, а 09.10.2013 р. переможця затвердили на виконкомі. Згадане ТОВ утворилось за декілька днів до того, як ділянка потрапила у перелік інвестиційних проектів. Статутний капітал підприємства, яке перемогло на конкурсі міськради й отримало право фінансувати зведення багатоповерхівки, – аж 30 тисяч гривень….

Будуватимуть, на переконання мешканців з Текстильної, житловий будинок на п’ять поверхів. Можливо, так і планували до 24 листопада цього року. Однак тоді “в зв’язку зі зміною намірів забудови” містобудівні умови та обмеження, надані 04.11.2014 року, у мерії скасували та надали нові. Згідно з ними новобуд може сягати 27 метрів (дев’ять поверхів – прим. авт.), займати 470 квадратів, містити приміщення громадського призначення до 600 метрів та 25 квартир. Мова про великий будинок, що постане біля гуртожитку на зеленій зоні.

– У гуртожитку сорок кімнат, у кожній – по декілька людей, – каже тернополянка. – Ми всі готові захищати той клаптик. Ми готові, якщо треба буде, і пікетувати, і стояти тут, щоб техніка не працювала. Невже у Тернопролі немає нікого, щоб це будівельне свавілля зупинити? То ж по всьому місту робиться.

Потрібний комусь інвестпроект

Коли стартують будівельні роботи – невідомо. Як з’ясували в управлінні Державної архітектурно-будівельної інспекції, туди на реєстрацію документи ще не приносили.

Крім знищення зелених насаджень та будови під вікнами, ця медаль має ще один бік – місто від оборудки, як буває з інвестпроектами, отримає мізер або ж узагалі нічого. КП “Тернопільбудінвестзамовник” землю отримало безоплатно. Хоча продаж на аукціоні міг би принести міській казні сотні тисяч гривень. Які умови угоди – також невідомо. Ми просили у мерії копію інвестиційного договору, але його не дали. Аби було розуміння “вигод” від інвестпроектів, нагадаємо про інший – будівництво торгового об’єкта на шість поверхів біля “Орнави”. Тоді нам вдалося з’ясувати частину умов угоди, зокрема й щодо того, скільки отримує комунальне підприємство (якому депутати віддали землю) та інвестор, який будував. Так ось, КП має отримати 6% від площі. При тому, що ринкова вартість 12 сотих, на яких збудували, – майже 350 тисяч доларів. Оскільки землі не продавали, міський бюджет залишився “з носом”.

Звертаємось до міських депутатів та Сергія Надала: вас обрала громада міста заради відстоювання інтересів Тернополя і тернополян, а не для дерибану та пошуку особистих вигод. Закликаємо владу провести громадські слухання щодо доцільності забудови на Текстильній та до публічного обговорення умов інвестиційного проекту. Небайдужих городян та громадських активістів закликаємо підтримати мешканців вулиці Текстильної.

Андрій Шкула, 20 хвилин

-1 thoughts on “Андрій Шкула розкрив ще одну будівельну аферу Надала і Ко

  • 23:47 | 28.12.2014 о 23:47
    Permalink

    Ніяка то не афера! Нормальна ділянка, де можна дійсно побудувати сучасне житло. Тут явно автор перебільшив.

    • 10:51 | 29.12.2014 о 10:51
      Permalink

      О, надалівський знаток і посіпака винирнув. Але тобі не вдасться переконати нормальних людей в тому, що твій надал такий білий і пухнастий. Твій надал тільки те і робить, що втіхаря крає наше місто. Ского його разом з тобою під хвіст викопають з файного міста.

  • 23:58 | 28.12.2014 о 23:58
    Permalink

    Ми, мешканці будинку по вул. Текстильній,2, рішуче протестуємо проти будь-якого будівництва на прибудинковій території, оскільки вона є зеленою зоною відпочинку для нас та наших дітей! Недопустимо злочинного знищення зелених зон та місць відпочинку поблизу нашого будинку. Досить грабувати та знищувати місто. До речі, всі незаконно виділені земельні ділянки повинні бути повернуті у власність міської громади, та виставлені на продаж на земельному аукціоні. Таким чином, у міську казну надійдуть гроші. Щиро сподіваємось, що звичайна логіка і соціальна справедливість переможуть чергову корупційну схему, що нищить не тільки в Тернополі нормальне життя, але і в усій Україні.

    • 07:11 | 30.12.2014 о 07:11
      Permalink

      це НЕ прибудинкова територія. Це вільг=на земля за яку ніхто НЕ платить. Так що або звертайтеся і платіть та прибирайте цю ділянку, або заткніться.

      • 13:50 | 30.12.2014 о 13:50
        Permalink

        Ти тут людям не затикай роти, а іди і далі лижи дупу свому Надалу.

  • 00:22 | 29.12.2014 о 00:22
    Permalink

    Гуртожиток по вул. Текстильній,2 знаходиться в екологічно забрудненій зоні, у промисловому мікрорайоні міста, поряд із великою автомобільною розв’язкою. Усі парки міста знаходяться досить далеко від даного мікрорайону. Клаптик зеленої алеї поряд з будинком – незамінні природні «легені» та острівок свіжості. Дане питання викличе досить широкий суспільний резонанс.

  • 07:09 | 29.12.2014 о 07:09
    Permalink

    Це неприбудинкова територія. За неї ніхто не платить. а обслуговує її міська рада. То чого міськка раде не має права нею розпорядитися?

    • 10:48 | 29.12.2014 о 10:48
      Permalink

      Земельна ділянка належить не міській раді, а територіальній громаді м.Тернополя. Міська рада повинна розпоряджатися комунальним майном лише на користь громади. Мешканці гуртожитку є членами громади. Поясніть мені Ігоре, яка користь мешканцям гуртожитку від багатоповерхівки перед їх вікнами? Яка користь від знищення дерев під час будівництва? Може вже досить забудовувати місто?

  • 13:35 | 29.12.2014 о 13:35
    Permalink

    Нові житлові мікрорайони плануються у Кутківцях та Пронятині. Нові будинки варто будувати саме там, а не ущільнювати забудову у вже забудованому місті, зменшуючи при цьому наявні невеличкі зелені зони. Нам, провідним спортсменам міста, котрі проживають у даному гуртожитку, потрібний спортивний майданчик для підтримки відмінної спортивної форми, а не черговий будівельний залізобетонний 9-ти поверховий покруч. Громада не буде мовчки спостерігати за усім цим неподобством. Ми будемо боротись за “місце під сонцем”.

  • 21:35 | 29.12.2014 о 21:35
    Permalink

    Дістали ці мешканці гуртожитку ,я подам в прокуратуру заяву ,як отримали вони позачергово житлові кімнати ,так як жодним Законом непередбачено ,щоб працівники міської ради мають право отримати позачергово житло.Скільки бідних людей стоять роками в черзі на житло, а працівники міської ради через корупційні схеми роздерибанили між собою житлові кімнати по вул. Текстильній ,2.

    • 13:54 | 30.12.2014 о 13:54
      Permalink

      Так пишіть. Тут обговорюють не питання надання кімнат в гуртожитку.

      • 23:35 | 30.12.2014 о 23:35
        Permalink

        Якщо ви такі чесні то піднімемо всі питання. А незаконно отримані ордера на кімнати можна скасувати, так як кімнати у гуртожитку не приватизовані. А також прокуратура нехай перевірить чи законно виділена земельна ділянка.

        • 13:45 | 31.12.2014 о 13:45
          Permalink

          пані Ларисо, я не є мешканцем цього гуртожитку і не є працівником міської ради. А якщо у Вас є докази щодо незаконного отримання кімнат в гуртожитку, то чому Ви ще досі не написали відповідну заяву до правоохоронних органів?

  • 22:26 | 29.12.2014 о 22:26
    Permalink

    До мешканців оточуючих будинків: паркани трощити, а техніку палити.

Коментарі вимкнені.