Благовіщення 2016: чого не можна робити у свято
Свято Благовіщення традиційно починається з церковної служби, на яку звичайно йдуть цілими родинами. Після літургії в храмі зазвичай освячують проскури. За старих часів благовіщенські проскури зберігали за образами й використовували як цілющі засоби від лихоманки.
Головні прикмети на Благовіщення пов’язані із забороною будь-що робити в цей день. Є прислів’я, що на Благовіщення “пташка гнізда не в’є, дівка коси не плете”, тобто всяка робота вважається гріхом.
У Благовіщення не можна нічого віддавати з дому, особливо позичати кому-небудь гроші. Вважається, що так можна віддати своє здоров’я й благополуччя.
У Благовіщення не можна стригтися, фарбувати й навіть зачісувати волосся. Люди думали, що цим можна “заплутати” свою долю. З цієї ж причини заборонялося шити й в’язати.
На який день тижня випадає 7 квітня, у той день протягом усього року не можна починати нових справ.
У Благовіщення не надягають новий одяг – порветься й забрудниться так, що не відпереш. Колись дівчата, які хотіли в цей день похвастатися обновками, носили їх тайкома кілька днів на собі, щоб ніхто не бачив.
У Благовіщення не можна засвічувати свічки, скіпки й лампи для освітлення будинку, щоб не пропустити світло Ангела.
На Благовіщення не треба висівати насіння або висаджувати саджанці, кажуть, не буде врожаю.
У день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці за традицією в багатьох храмах випускають на волю голубів.
Відзначали свято у вузькому сімейному колі. До обіду подавали кілька рибних страв і червоне вино. Також господині пекли солодкі пісні пироги й особливе печиво, якому надавали форму плуга, борони, серпа або лапок лелеки, щоб привернути багатий урожай.
Коментарі вимкнені.