Чотири роки Сергія Надала на посаді міського голови – поразки, поразки, поразки…

Сьогодні міський голова Тернополя прозвітує перед громадою міста… скільки дерев висадив, скільки дашків поміняв, дитячих майданчиків облаштував, ям засипав тощо.

Але саме цікаве залишиться за кадром. Попробуємо нашим читачам хоч трішки розповісти, які саме досягнення «свободівця» запам’ятаються тернополянам.

Чотири роки тому колишній податківець на гаслах націоналізму  та  імені Бандери став міським головою. Хоча у 2010 році підтримка ВО “Свобода” в масах була такою великою, що хто б не пішов на міського голову від цієї політичної сили, його б однозначно обрали.

І перемога Сергія Надала з результатом 29% не стала несподіванкою. А через два роки у 2012 році  побратим мера  Олексій Кайда без особливих зусиль став народним депутатом, набравши 54%.

Саме тому Сергій Віталійович міг йти на вибори взагалі без програми. Але програма таки була, що з неї виконав «свободівець» дивіться у таблиці.

Протягом першого місяця роботи команда «Свободи» у Тернопільській міській раді під проводом Сергія Надала зробить:

ОбіцянеСтан виконання 
Безкоштовний проїзд пільгових категорій, в тому числі – пенсіонерів, інвалідів, ветеранів ОУН-УПА. Скасує незаконне рішення Тернопільського міськвиконкому, яке обмежує кількість пільговиків у маршрутках.Не виконано.Обмежено проїзд пільговиків до 3-х осіб, неодноразово підвищувалася вартість проїзду.
Запровадження публічності та відкритості міської влади. Пряма трансляція сесійних засідань.Виконано частково.Трансляція тільки в мережі Інтернет.
Прибирання під’їздів та ліфтів.Виконано частково.Це і так мають робити ЖЕКи за кошти з квартплати.
Безкоштовні юридичні консультації пенсіонерам, багатодітним сім`ям та іншим пільговим категоріям працівниками юридичного управління міської ради.Виконано частково.Це і так має робити юридичне управління в рамках власних повноважень. Ефективність таких консультацій досі під питанням.
Прийняття Статуту міста, у якому будуть передбачені громадські слухання та місцеві референдуми зі всіх важливих питань життя як всього міста загалом, так і окремих мікрорайонів, вулиць, будинків.Виконано.Статут прийнято, але громада і далі ні на що не впливає.
Створення духовної ради міста з представників тернопільського духовенства, яка матиме контрольно-ревізійні функції щодо дій всієї міської влади.Виконано.Рада створена, однак вона ні разу не оголосила своєї позиції щодо проблем, які озвучувала громада щодо діяльності міської ради

За перші 100 днів зробить:

ОбіцянеСтан виконання
Освітлення вулиць, дворів будинків, парків у нічний час. Використання енергоощадних ламп.Виконано частково.Це і так має робити КП «Тернопільміськсвітло» відповідно до своїх статутних завдань.
Громадський контроль за діяльністю ЖЕКів – якістю та своєчасністю їх роботи.Виконано частково.Однак про яку громадськість йдеться і коли вона звітувала про проведений контроль – невідомо.
Своєчасне очищення доріг і тротуарів від снігу та льоду зимою.Не виконано.Три зими з чотирьох – повний провал з очищенням міста від першого снігу. Дві зими підряд винними були не комунальники, а надмірна кількість снігу, який випав … взимку. Доведення до банкрутства КП «Тернопільська МШЕД». Невиконаною цю обіцянку вважає і громадський сайт «Владометр» –http://vladometr.org/promises/?p=95&s=broken
Введення в експлуатацію за межами міста сміттєсортувальної лінії, придбаної Тернопільською обласною радою.Не виконано.Сміттєсортувальна лінія стала металобрухтом і знаходиться на території сміттєзвалища в м.Скалат. Невиконаною цю обіцянку вважає і громадський сайт «Владометр»

За перший рік роботи зробить:

ОбіцянеСтан виконання
Ремонт і благоустрій зупинок громадського транспорту, обладнання їх навісами.Виконано частково.Зупинки безкоштовно  передані бізнесу під влаштування магазинів та кіосків. Це викликало черговий скандал, пов’язаний з надмірно великими площами, які передаються для таких цілей.
В лікарнях та поліклініках право продавати ліки буде надано лише комунальним аптекам, що дозволить знизити ціни на ліки.Не виконано.
Створення мережі кабінетів первинної діагностики онкологічних захворювань.Не виконано.
Відновлення старих дитячих та спортивних майданчиків. Реконструкція спортивних майданчиків шкіл на яких будуть займатися спортом жителі мікрорайонів.Виконано частково.
Благоустрій парків та місць відпочинку тернополян.Не виконано.Парки зменшили свої площі, неодноразово виникали скандали, пов’язані зі знищенням зелених насаджень.
Створення мережі соціальних магазинів – торгівля продуктами харчування і одягом українського виробництва за доступними цінами – у всіх мікрорайонах Тернополя.Не виконано.Спочатку декілька магазинів з’явилося, згодом всі вони закрилися.
Створення стипендіального фонду від міськради для талановитих учнів і студентів, а також вчителів і викладачів, завдяки яким були досягнуті високі результати у навчанні.Виконано частково.
Встановлення у парках біотуалетів.Виконано частково.Як правило, вони з’являються під час масових заходів, і їх постійно не вистачає.

За наступні роки зробить:

ОбіцянеСтан виконання
Безкоштовно для тернополян – за рахунок місцевого бюджету – встановлення дахових котелень у багатоповерхових будинках. Відновлення цілодобового постачання гарячої води. Безкоштовно для жителів (за рахунок міського та державного бюджету) встановлення теплових лічильників, що дозволить тернополянам сплачувати лише за фактично спожите тепло у квартирах.Не виконано.Нічого не зроблено і для того, щоб отримати обіцяний кредит на 10 мільйонів євро та грант на 5 мільйонів євро на модернізацію системи теплопостачання.
Переведення бюджетних установ (лікарень, дитячих садочків, шкіл) на котельні, які працюють на альтернативних видах палива. Це дозволить зменшити навантаження на місцевий бюджет та залежність від зростання ціни на російський газ.Не виконано.
Облаштування кабінетів сімейного лікаря у новобудовах Тернополя для обслуговування тернополян за місцем проживання.Не виконано.
Запровадження програми безкоштовної діагностики у дитсадках і школах. Пересувні стомалотогічний кабінет та кабінет УЗД.Не виконано.
Підігрів тротуарів у зимовий період у місцях підвищеного травматизму – вул. Партіарха Мстислава (від вул. Руської до майдана Мистецтв), вул. Шашкевича, вул. Острозького (ділянка від вул. Руської до вул. Шептицького). А згодом – і на інших вулицях центральної частини міста.Виконано частково.Доцільність такого кроку досі ставиться під сумнів експертами. Мінусовий економічний ефект з влаштування та обслуговування першого тротуару з підігрівом збило бажання будувати такі ж на інших вулицях.
Зведення соціального житла за доступними цінами – на земельних ділянках, які міська рада виділятиме для цього на безкоштовній основі. Це дозволить забезпечити житлом працівників бюджетної сфери – медиків, освітян, а також ветеранів ОУН-УПА та молодих сімей.Не виконано.Земельні ділянки безкоштовно передавалися друзям мера та комунальним підприємствам, які без конкурсу шукали інвестора на будівництво.
Будівництво нових сучасних дитячих майданчиків в тернопільських дворах будинків.Виконано частково.
Під світка фасадів будинків в історичному центрі міста та пам`яток архітектури в нічний час.Виконано частково.
Запровадження для учнів тернопільських шкіл нового навчального предмету «Історія Тернополя» та розробка сучасного підручника з історії міста.Виконано.
Ремонт під’їздів та підвалів будинків.Виконано частково.
Капітальний ремонт доріг і прибудинкових територій.Виконано частково.

 За ці чотири роки Тернопіль не тільки став кращим, а навпаки. Рейтинг «Свободи» на виборах до Верховної ради впав до 8%.

Тому нагадаємо тернополянам причини цього падіння.

 Скандал з будівництвом на проспекті Бандери, 47

https://poglyad.te.ua/podii/u-ternopoli-cherhovyj-budivelnyj-skandal-uzhe-na-prospekti-bandery/

 Дерибан землі залізничної лікарні у центрі міста.

https://poglyad.te.ua/podii/ternopolyany-jidut-do-lvova-borotysya-z-koruptsijeyu-na-lvivskij-zaliznytsi/

Створення над таємної організації мерії «Масив».  За словами голова ОСББ “Будного, 50″ Людмили Смолій це фіктивна організація мера Тернополя Сергій Надала.

https://poglyad.te.ua/podii/fiktyvna-orhanizatsiya-mera-ternopolya-serhiya-nadala-maje-hektary-miskoji-zemli/

Будівництво багатоповерхівки на території школи №9

Два роки тому діти разом з екологами своїми руками висадили біля школи дендрарій: долучилися, так би мовити, до процесу відновлення природного середовища та ідеї екологічного мислення. А зараз на тому ж місці на очах тих же дітей «дяді-будівельники» все знищили і зводять житлову багатоповерхівку із порушенням як державних будівельних норм (ДБН), так і норм моральних.

https://poglyad.te.ua/podii/ternopilski-shkolyari-pytayut-serhiya-nadala-navischo-zrubaly-jihni-dereva-foto/

 Побудова еко-готелю у парку Національного Відродження, хоча Сергій Надал на сайті міської ради обіцяв, що зупинив незаконне будівництво. Зауважимо, цей готель можна назвали не «Екологічний готель», а готель імені Небесної сотні. Тому що рішення про його будову приймалося вісімнадцятого лютого, коли якраз розстрілювали людей на Майдані.

 https://poglyad.te.ua/podii/u-parku-natsionalnoho-vidrodzhennya-vidnovylys-budivelni-roboty/

  Забудова дитячого майданчика на вулиці Гнатюка.

Нагадаємо, саме з подачі міської ради дитячий майданчик перетворився спочатку на пустку, а тоді потрапив у “руки” родича чиновника – Михайла Гладкого  (більше про людину, яка отримала у приватну власніть цю землю ТУТ).

Ще у 2012 році після того, як знищили всі дитячі споруди на майданчику, сам заступник мера Стемковський, обіцяв відновити її в короткий термінТобто не заперечував статусу майданчика, як дитячого.

https://poglyad.te.ua/podii/vzhe-navit-dity-rozumiyus-vsyu-pidlist-dij-serhiya-nadala-i-ko-video/

Банкрутство КП «Міськшляхрембуд» на догоду приватній фірмі луцького заступника мера.

https://poglyad.te.ua/podii/yak-serhij-nadal-dovodyv-do-bankrutstva-komunalne-pidpryjemstvo/

Катастрофічне зменшення зелених насаджень у Тернополі. 

«Тернопіль, який займав третє місце в колишньому Радянському Союзі за озелененням, опинився сьогодні на 20-х-30-х місцях в Україні. Якщо місто раніше потопало у зелені, то тепер цього немає, стверджує член громадської ради з питань екології та ЖКГ міської ради Валерій Лазарюк .  На жаль, ми йдемо до такої ж ситуації і невдовзі дерева бачитимемо лише намальованими на стінах, стверджує чоловік. А при такому масовому знищенні зелених насаджень, приміром на мікрорайоні Дружба, існує ймовірність сповзання ґрунту і споруд у річку Серет.

Ось так виглядає картина зменшення парків за останні 5 років (дані 2008-го року взяті з рішення сесії від 02.10.08 5/21/105, а дані 2013 року з кадастрової карти України):

Парк Національного відродження був 54 га., став 44 га (зменшився на 10 га.);

Парк імені Тараса Шевченка – був 22 га.,став 16 га (зменшився на 6 га.);

Гідропарк “Топільче” – 66 га., а зараз – 57 га (зменшився на 9 га.).

https://poglyad.te.ua/podii/miskyj-holova-ternopolya-serhij-nadal-kajitsya-pered-ternopolyanamy-ale-joho-hrihy-budut-zmyvaty-inshi/

Забулова парку Загребелля Ігорем Гудою

Виявляється в тому, що земля на території регіонального ландшафтного парку «Загребелля» потрапила у руки забудовника винен не тільки екс-голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян, але й міський голова Сергій Надал, чиї відомства надали всі дозвола на здійснення там будівництва. Посадовці, порушуючи закон, надали будівельній фірмі дозвіл на виконання будівельних робіт на території регіонального ландшафтного парку «Загребелля».

https://poglyad.te.ua/podii/lyudy-z-13-hromadskyh-orhanizatsij-ternopolya-znesly-stinu-navkolo-budivnytstva-na-dalnomu-plyazhi-video/

 Доведення палацу Спорту до банкрутства

https://poglyad.te.ua/podii/yak-u-pryvatni-ruky-potrapyla-odna-z-najnovishyh-sporud-ternopolya-yaka-je-unikalnoyu-dlya-vsijeji-zahidnoji-ukrajiny/

 Негарним є також і зі сторони міського голови спихання усіх негараздів, які відбулись у місті під час його каденції на вже екс-депутата Верховної Ради Олекія Кайду.

https://poglyad.te.ua/podii/kajda-trymav-nadala-za-loha/

І це ще не все…

Щоб симпатики Надал не писали, що ми не об’єктивні, згадаємо хороші справи міського голови.

Дякуємо Сергію Віталійовичу за позицію у вирішенні питання з приватизацією гуртожитків, які належали Василю Лилу та “Тернорпільбуду”.

https://poglyad.te.ua/podii/mer-ternopolya-serhij-nadal-poslidovnyj-u-vidstoyuvannyu-interesiv-meshkantsiv-hurtozhytkiv/

Дякуємо, що таки дали задню у побудові багатоповерхівки на території храму по вулиці Орлика.

https://poglyad.te.ua/podii/bahatopoverhivky-bilya-tserkvy-na-vul-orlyka-ne-bude/

Дякуємо ще за одну справу Сергія Надала – тепер ОСББ платитимуть менше.

 https://poglyad.te.ua/podii/sche-odna-dobra-sprava-serhiya-nadala-osbb-platytymut-menshe-2/

Ну  звичайно, знесення сектанської каплички у парку Національного Відродження

https://poglyad.te.ua/hvalt/u-ternopoli-pochaly-znosyty-kaplychku-scho-u-parku-vidrodzhennya-foto/

… і побудову на тому місці не то сонячного, не то квіткового годинника вартістю понад 200 тисяч гривень,  який не то що не показує час, але й без стрілок та заростає травою.

https://poglyad.te.ua/foto/hanba-serhiya-nadala-vartuje-ponad-200-tysyach-hrn-fotofakt/

Маєте що сказати міському голові – приходьте сьогодні о 17 годині у будинок культури “Березіль”. Там міський голова обіцяв відполвісти на всі питання…

Коментарі вимкнені.