Чим, у свої 99 років, здивував реставраторів тернопільський краєзнавчий музей
Всі дев’ять робіт «галицького Мікеланджело» повернулись у музеї Тернополя – краєзнавчий та художній. Звідси вирізьблені майстром дияконські двері повернуть до Миколаївської церкви Бучача. Натомість церковна громада повинна повернути у фонди художнього музею два церковні барельєфи – «Подорож до Еммаусу» та «Св. Миколай Чудотворець».
– Роботи чудово відреставровані, скульптурам поміняли підставки, і хоча здавалось, що це дрібниця, твори виграли від цього, – зазначила завідувачка відділом Тернопільського обласного краєзнавчого музею, відома дослідниця творчості Іоанна Пінзеля Віра Стецько. – Реставратори оглянули інші роботи майстра та загалом всю музейну колекцію сакральної дерев’яної скульптури і були здивовані багатством. Тому порадили нам зробити окрему експозицію, тим більше, що цього року наш краєзнавчий музей святкує своє сторіччя.
Варто нагадати, що загалом для експозиції у паризькому Луврі (Франція) із Західної України було відібрано 27 робіт скульптора Іонна-Георга Пінзеля, який жив і творив у XVIII ст. на Галичині, у тому числі 15 – із Львівщини, 9 – з Тернопільщини та 3 – з Івано-Франківщини. Напередодні виставки всі роботи реставрували кращі українські фахівці.
Коментарі вимкнені.