Учні профтехучилищ – такі ж діти, як і їхні однолітки, що продовжують навчання у ЗОШ, – депутат Володимир Бліхар
Держава діє злочинно, знімаючи із себе відповідальність за професійне навчання учнів, серед яких – неповнолітні діти 15-17 років, діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, вихідці з малозабезпечених, багатодітних родин.
Про це заявив голова фракції «Народного контролю» у Тернопільській міській раді Володимир Бліхар.
Депутат звернув увагу на те, що професійно-технічні училища надають можливість здобуття учнями повної загальної середньої освіти. Тож припинення їхнього фінансування з державного бюджету є тривожним сигналом: за такою логікою можна очікувати, що в наступних бюджетах не будуть передбачені кошти ані на школи, ані на дитячі садки.
«Учні профтехучилищ – такі ж діти, як і їхні однолітки, що продовжують навчання у загальноосвітніх школах. Чому держава вирішила, що вона не повинна ними опікуватися?», – обурюється Бліхар.
За його словами, місцева влада усвідомлює, що саме вона зацікавлена у якісній підготовці робочих кадрів. У місті, в області справді видніше, скільки у господарстві потрібно столярів, мулярів чи газозварювальників, а скільки – операторів комп’ютерного набору. Значить, певна частина фахівців, які найбільше затребувані у місцевому господарстві чи на виробництві, дійсно може навчатися за рахунок фондів місцевих бюджетів.
Разом із тим, депутат наголошує, що повне припинення державного фінансування профтехучилищ загрожує знищенню системи формування робітничого потенціалу.
«Якщо громадськості не вдасться переконати Президента України та Голову Верховної Ради підтримати зміни до бюджету в частині державного фінансування профтехучилищ, то вже через деякий час тернополянам доведеться зі свічкою вдень шукати кваліфікованого слюсаря», – переконаний Бліхар.
Коментарі вимкнені.