До яких надзвичайних подій готові тернопільські МНСники

Про стан виконання Плану дій органів управління цивільного захисту області, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску повені та паводків у 2016 році та результати здійснення перевірок ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, водосховищ, гідроелектростанцій, інших водних об’єктів щодо готовності до проходження можливих стихійних явищ йшлося на засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 3 березня.

Як доповів начальник відділу організації заходів цивільного захисту УДСНС України у Тернопільській області Ігор Греса, режим річок Тернопільської області характеризується щорічним формуванням весняної повені, льодоходу і високою ймовірністю формування дощових паводків, особливо в басейні Дністра. Підйом рівнів води може складати 2-3 м, на р. Дністер – до 6 м.

На повеневу ситуацію в Тернопільській області впливають наступні чинники:
міжрегіонального характеру (запаси снігу у верхній частині басейну Дністра, зокрема в Карпатах, режим сніготанення, кількість весняних атмосферних опадів, ймовірні руйнування гідротехнічних споруд), що зумовлюють розвиток процесів безпосередньо в руслі Дністра, в гирлах його лівих приток і на суміжних територіях;
регіонального характеру (запаси снігу в області, глибина промерзання ґрунту, режим сніготанення, кількість весняних атмосферних опадів, стан гідрографічної сітки і меліоративних систем, льодові затори, ймовірні руйнування місцевих гідротехнічних споруд), що зумовлюють процеси на ріках Дністер з її лівими притоками та Горинь, штучних водоймах і територіях у межах водоохоронних зон.
На середніх і малих річках підйом рівня води може залежати від кількох суб’єктивних факторів, зокрема, додатковий підпір через захаращеність русел річок, вплив різноманітних гідротехнічних споруд, залпові скиди з водосховищ і ставків, прориви дамб, що можуть обумовити додаткові підтоплення.
Найбільші збитки паводок наносить:
в басейні р. Дністер – Заліщицькому, Монастириському, Борщівському та Бучацькому районам області:
в басейні р. Горинь – Кременецькому та Збаразькому районам.
Внаслідок повені і дощових паводків на території Тернопільської області в зону затоплення, загальною площею біля 30 тис. га., може потрапити понад 50 населених пунктів області з населенням біля 3500 чоловік. Все населення на час проходження паводку чи повені евакуюється в межах населених пунктів.
Основними проблемними питаннями в даному напрямку роботи являються:
1. Відсутність локальних систем оповіщення в населених пунктах, що потрапляють в прогнозовану зону підтоплення.
2. Організація очистки систем водовідведення, меліоративних каналів і русел річок для забезпечення їх максимальної пропускної спроможності на низькому рівні. Служби цивільного захисту та місцеве населення до робіт залучаються не активно.
З метою безпечного пропуску повені на території області Управлінням виконано ряд заходів:
1. Спільно з обласним гідрометеоцентром організовано збір інформації про стан фактичного гідрологічного режиму водних об’єктів області (насамперед рівневого, температурного та льодового). Наші моделі показують незначний характер близького водопілля.
2. Визначено перелік посадових осіб, які входять до складу мобільних оперативних груп та оперативного штабу для керівництва роботами з пропуску повені та паводків, розроблено регламент їх роботи, в тому числі передбачено цілодобове чергування.
3. Відкориговано відповідні плани реагування та інструкції інформаційної взаємодії між пожежно-рятувальними підрозділами та органами управління на місцях.
4. Уточнено наявність та готовність сил і засобів, дислокованих на території області.
Сформовано угруповання сил з 396 осіб і 153 одиниць техніки та визначено райони зосередження сил та засобів:
основні – територія Бучацької ДПРЧ та МПК с. Коропець Монастириського району;
запасні – територія Борщівської та Заліщицької ДПРЧ.
5. Відкориговані карти-схеми прогнозованих територій, що схильні до підтоплень з використанням супутникових знімків Інтернет-ресурсу Google.maps.
6. В аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення створено необхідний запас вибухових речовин, засобів підриву, пально-мастильних матеріалів для проведення вибухових робіт щодо захисту гідротехнічних та мостових споруд.
7. Центром пропаганди ведеться робота з засобами масової інформації щодо висвітлення інформації спрямованої на проблематику повені, паводків, розповсюджується інформація застережного характеру на телебаченні та FМ-радіостанціях. Дана тематика також висвітлюється на офіційному сайті Управління.
Для оперативного реагування, в разі виникнення затоплення територій, Управління готове залучити 396 чол. особового складу та 153 од. техніки

Коментарі вимкнені.