Дві зустрічі міністра у Тернополі

10 жовтня на Тернопільщину прибув Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

ТНПУ: У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулася його зустріч з активом обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Освітяни звернулися до керівника відомства з питаннями, які потребують негайного вирішення.

«Ми не можемо ховатися від проблем, їх треба вирішувати. Значна частина проблем стосується місцевої влади. Загалом, все це має увійти до концепції децентралізації, яку ми відстоюємо. Головна ідея реформи — частина податків має залишатися в регіонах, на рівні громад. Закликаю освітян працювати з місцевою владою, а свої проблеми вирішувати через суд», – наголосив Сергій Квіт.

Головна тема зустрічі стосувалася реформ як на територіально-адміністративному, так і на законотворчому рівнях.

«Перший крок у нас був дуже успішним. Ми створили Закон «Про вищу освіту». Над ним ми працювали 3 роки. Почали працювати над ідеєю університетської автономії ще у 2005 році. Зараз імплементація нового Закону «Про вищу освіту» набагато важливіша навіть за його прийняття. Імплементація має бути по всій Україні, мають бути професійні стандарти, над якими треба працювати. Усі інші закони, про які ми зараз кажемо, будемо приймати. Головне – треба провести реформи, перемогти у війні і робити все для того, щоб наша економіка зростала. Зараз ми не можемо фінансувати нові проекти, але можемо змінювати правила гри», — сказав Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

ТНЕУ:  “Ми боролися за прийняття нового закону про вищу освіту упродовж трьох років, а над концепцією університетської автономії працювали з 2005 року, – розповів у цьому університеті Сергій Квіт. –  І тепер цей нелегкий шлях пройдено. Реформування нашої держави потрібно проводити у всіх галузях, у тому числі і в освітній сфері. Закон “Про вищу освіту” дає університетам нові можливості для розвитку та самоврядування, адже в його основу ми поклали принцип університетської автономії – фінансової та академічної.  Новий закон передбачає зменшення навчального навантаження викладачів, самостійність у працевлаштуванні тих науковців, які мають дипломи іноземних ВНЗ, право обрання студентами предметів. Унаслідок цього змінюється форма навантаження професорсько-викладацького колективу і науковці отримують більше часу на дослідження, а це надзвичайно важливо для університетів. Насамперед, нам необхідно коригувати Бюджетний кодекс щодо можливостей вищих навчальних закладів самостійно розпоряджатися заробленими коштами та відкривати свої рахунки в банках».

На думку Міністра, сьогодні настав сприятливий час для реформ в усіх сферах економіки й суспільного життя.

Після доповіді Сергія Мироновича розгорнулася жвава дискусія. Присутні мали змогу наживо поставити запитання Міністру освіти і науки й передати їх у письмовому вигляді.

Коментарі вимкнені.