Хлопчика, який грав у смертельну гру типу “Синій кит”, виявили правоохоронці на Тернопільщині (відео)

13-річного хлопчика з Борщівщини «вичислили» поліцейські у грі смерті «Синій кит».

Зупинили його на рівні, коли він вирізав малюнки на руках. Але наступні завдання у нього були вже досить серйозними.

  • Буквально в понеділок хлопчик зайшов «ВКонтакте» і йому надійшло запрошення для участі в групі «Синій кит», – розповів начальник головного управління нацполіції в області Олександр Богомол. – Він отримав декілька інформповідомлень і відео.

На відео дві дівчинки-близнючки розповідали про тяжке життя і дали завдання зробити поріз – вирізати кита на руці.

Школяр, до речі, звернув увагу і згодом повідомив поліцейських, що протягом перегляду відео у дівчаток змінювався колір очей.

  • Ми можемо припустити, що це відео містило елементи гіпнозу, – каже Олександр Богомол. – Після цього хлопчик наніс собі малюнок на руці. Пояснював, що не усвідомлював, що робить. Був, як у тумані. Ми вважаємо, що це вже небезпека.

Наступним завданням для малого було зробити глибокий поріз – від плеча до кисті. Навіть прийшло фото порізу – яким він має бути.

  • Хлопчина злякався і, на щастя, цього не робив. – каже Олександр Богомол. – Невдовзі видалився з групи. Але ми переживаємо, що не всі діти можуть бути настільки стійкими до гіпнотичного впливу.

Найбільше шансів потрапити у «сині кити» – у дітей 5-8 класів. Бо старші вже розуміють, що таке суїцид і усвідомлюють наслідки спричинення собі болю та ушкоджень, кажуть у поліції.

  • Ми порушили кримінальне провадження за ст. 120 Кримінального кодексу України – схиляння до самогубства, – каже очільник обласної поліції. – Все для того, аби провести повноцінне розслідування, зафіксувати цей випадок, детально в ньому розібратись. І ми намагатимемось знайти джерело надходження небезпечної інформації.

Найвразливіша категорія дітей, яких можуть з легкістю втягнути до так званих «груп смерті» – діти, які виховуються в неповних і неблагополучних сім’ях. Школярі хочуть самоствердження і проявити себе, тому беруть участь в подібних іграх, застерігають у поліції.

Нагадаємо, «Синій кит», “Море китів” – так звані «групи смерті» у соцмережах. Спочатку дітям пропонують просто погратись. Вони дають згоду і отримують куратора. Невдовзі адмін блокує і групу, і куратора, призначаючи іншого. А той вже роздає завдання нового рівня. Спочатку все видається досить невинним, а невдовзі завдання на кшталт встати в 4 ранку і намалювати лезом на руці кита.

УВАГА! Ті, хто придумує такі ігри, тонко розбираються в психології підлітків, – вони тиснуть відразу на три больових точки.

По-перше, тиснуть на свідомість дітей мовляв (ти слабодухий і не можеш це зробити) – багато підлітків виконують завдання, щоб довести собі і комусь свою силу.

По-друге, вони маніпулюють дітьми – страх втратити рідних сильніший за страх власної смерті.

По-третє, вони підносять самогубство як відхід від всіх проблем в житті, допомогу і полегшення.

Щоб діти не стали учасниками групи смерті:

1. Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

2. Перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень та у разі їх виявлення з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита;

3. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах;

4. Звертати увагу на коло осіб з якими спілкується дитина;

5. Намагатися зайняти вільний час дитини зайняттям спорту;

6. Обов’язково контролювати те, які фото – відео матеріали знаходяться в гаджетах дитини;

7. Встановити функцію (батьківський контроль) на усіх гаджетах дитини.

Довідка

207 людей покінчили з життям у 2016 році на Тернопільщині. З них троє – діти, мешканці Збаразького, Чортківського і Шумського районів. Вже від початку 2017 р. в області вкоротили собі віку 14 осіб. Дітей серед них, на щастя, немає.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.