Хоптян обіцяв щастя сільським школярам

Наперекір снігу, дощу та морозу сотні сільських учнів щодня долають шлях до знань хто рейсовим автобусом, який може запізнитися або ж взагалі не прийти, а хто й пішки. Шкільним автобусам давно вийшов термін придатності. То заглохне посеред поля, то взагалі через «нельотну» погоду з гаража не вийде. Графік транспорту місцеві АТП спеціально підлаштовують для школярів. Міському жителю не зрозуміти, що до автобусної зупинки дітлахам подекуди доводиться ходити по три кілометри пішки.

Минулого року область отримала 10 автобусів, придбаних за кошти держбюджету, два закупили із грошей  районних бюджетів, ще один – за допомогою проекту «Рівний доступ до якісної освіти в Україні». За словами начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Івана Запорожана, сьогодні область має 41 шкільний автобус. Цього року, залучивши різні джерела фінансування, планують придбати 32 нових транспортних засоби. «Такої кількості ще не було», – каже Іван Запорожан. Головний освітянин області запевняє 95,6% школярів уже мають на чому їздити до школи. А 32 автобуси – це майже по два на кожен район, тому світло в кінці тунелю таки є.

«Погляд» зробив прості розрахунки. За даними обласного управління освіти і науки, в області 55, 5 тисяч сільських школярів у 734-х школах. Тож,  шкільних автобусів бракує якраз 32-м (4,4%). Невже нинішній голова ОДА доведе до кінця, розпочату попереднім Президентом програму «Шкільний автобус»?

Адріана Білецька, Погляд

Коментарі вимкнені.