“Грейдери по дорогам їздять із швидкістю 150 км/год” – Олександр Харченко розповів чому на Тернопільщині погані дороги

Нових доріг на Тернопільщині нині будують мало, а втримати в належному стані існуючі дається непросто. Про це розповів заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Харченко.

За його словами, їх руйнують і зими і важковаговий транспорт, адже більшість доріг, які збудовані десятки років тому, на це не розраховані. На вчасний і належний ремонт не завжди достатньо грошей. Водночас на стан доріг впливає і інше, пояснює Олександр Харченко: цього року на Тернопільщину запланували більше 100 мільйонів гривень, із них автодорівцям області надійшло біля 90 мільйонів, які використали, та не надто раціонально.

– На сьогодні з цих 90 мільйонів гривень, якщо подивитися на структуру робіт, яку ви виконуєте, на дороги ви відправляєте, от вцілому по місяцям. Я спеціально даже заставив, ми зробили наказ і на сьогодні контролюємо кошти, які йдуть по крайній мірі в кількісному виразі, які йдуть на покриття, які йдуть на обстановку, які йдуть на білядорожні роботи, на чергування і так далі. На сьогоднішній день по місяцям ви на проїжджу частину направляли 33%, 46%, на цей місяць заплановано, біля 50%, на проїжджу частину, – каже Олександр Харченко.

Жорстко Олександр Харченко відреагував на певний шум у залі. Тут він пригадав прогалини у роботі минулої зими, тоді автодорівці Тернопільщини отримали біля 45 мільйонів гривень.

– Досить цікаво було б розібратися по самим роботам і по тому, якою технікою і як ви їх виконували, як технологічно правильно виконували, і як ви потім всі ці роботи запроцентували. Якщо передивитися і перерахувати прийняті обсяги на кількість наявної техніки, яка є в вас в господарствах, так в вас ті бідні грейдера по дорогам їздять із швидкістю 150 кілометрів на годину, ото цікаво”, – зауважив київський чиновник.

Для забезпечення належного проїзду на усіх дорогах області взимку йде мова про активізацїю співпраці керівників райдержадміністрацій та дорожників і залучення до цього місцевих бізнесресурсів. Нині у окремих районах вже спільно готують посипні матеріали та взялися за підготовку наявної техніки.

– Голова райадміністрації от, був на доповіді, Степан Пилипович з Теребовлі, де говорить: “Надана допомога, вивезено 2 тисячі піску, найшов солярку і пісок і транспорт. Вивезено і сьогодні вони вже готові до роботи по цьому напрямку в зимовий період”. Я звертаюся до всіх керівників районів разом з райавтодорами, але ми розуміємо, що сьогодні можливості голови райадміністрації трошки більше чим керівника райавтодору. І тому я звертаюсь до вас, що якщо чекати, пока прийдуть кошти, то ми можем знов увійти в зиму і знов не будем готові”, – наголосив голова Тернопільської ОДА Валенти Хоптян.

Взяти до уваги почуте пообіцяв новий начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Сергій Гнат, який уже поділився із підлеглими про найближчі наміри у роботі.

– Будем дуже економно підходити до грошей. Ті, які нам виділяє Укравтодор, для того, щоб затративши менше коштів на зимове утримання, ми могли більше коштів приділити проїжджій частині, тому ж ямковому ремонту, вирівнювальному ремонту. Якщо ми будем витрачати кошти на зимове утримання в такому режимі, як ми провели зиму 12-13 року, ми знов в середині року будем стояти в ямах, в коліях і безпорадні без грошей. Тому зі сторони служби автомобільних доріг ми будем дуже детально підходити і дуже скурпульозно підходити до ваших актів виконаних робіт, – пообіцяв Сергій Гнат.

За інформацією TV-4

-1 thoughts on ““Грейдери по дорогам їздять із швидкістю 150 км/год” – Олександр Харченко розповів чому на Тернопільщині погані дороги

  • 19:24 | 14.11.2013 о 19:24
    Permalink

    Коли вже посадять головного злодія Служби автодоріг Миколу Гнатіва?

Коментарі вимкнені.