Хто має право на ділянку під житлову забудову біля Підволочиського шосе?
Питання щодо виділення демобілізованим військовим земельних ділянок під житлову забудову стало лейтмотивом прес-конференції у Штабі Самооборони Майдану Тернопільщини сьогодні, 18 січня. Станом на січень 2016, необхідно близько 400 земельних ділянок по місту Тернополю.
Як кажуть тернопільські волонтери, у реалізації спектру державних соціальних гарантій на Тернопільщині сприяють всі – громадськість, ЗМІ, державні структури, медики, особи на рівні міністерств, Верховної Ради України. Однак, не зважаючи на те, що Тернопільська область займає позицію лідера в Україні щодо виділення земельних ділянок для будівництва житла серед учасників АТО, цей механізм наразі дуже складний і неоднозначний, оскільки ці ділянки не завжди придатні для забудови. Зокрема, йдеться про кагатні поля Цукрового заводу поблизу Тернополя – місцевість горбиста, пісок залягає дуже високо, тож будуватися там неможливо. Як зазначила Лілія Мусіхіна, відповідний запит волонтери зробили у земельний відділ, де їх запевнили, що ситуацію намагатимуться виправити рекультиваційними роботами, але це, можливо, виконають через кілька років. Експерти наразі вивчають, чи ця земля взагалі годиться під забудову.
— На кадастровій карті ми знайшли ділянку 5,5 га землі поряд із Підволочиським шосе, придатну для житлової забудови, — каже Лілія Мусіхіна. — Після інформаційного запиту з’ясувалося, що вільна площа становить близько 7,62 га. У першу чергу земельні наділи, згідно з підтверджуючими документами, отримають найуразливіші категорії – сім’ї, які втратили на війні чоловіка і тата, інваліди, поранені, полонені та безвісти зниклі. Решта землі умовною площею близько 3 га за погодженням неофіційної ради, до якої запрошено представників усіх громадських організацій щодо питань АТО, перейде особам згідно зі списками трьох головних силових структур, які беруть участь у захисті українських позицій на Сході, – Збройні сили України, МВС та СБУ. Представники цих силових структур вже отримали пропозиції щодо формування додаткових списків. Робота дуже відповідальна – на кону людські долі.
Як зазначила Лілія Мусіхіна, уже є пропозиції від місцевих забудовників, один з них пропонує 3 тис. квадратних метрів житлової площі, інший – 4,5 тис. кв. м. за окремі земельні ділянки. Однак, волонтери, не будуть укладати з ними жодних договорів. “Люди отримають земельні ділянки, і лише після цього можуть вести переговори із забудовниками за власним бажанням, — каже Лілія Мусіхіна. — Це – комунальне майно, яке належить людям. Ми, як волонтери, маємо на меті подбати, щоб ці землі справедливо потрапили тим військовим і їхнім родинам, хто цього справді потребує негайно”.
Якщо людина є членом сім’ї загиблого, необхідно у Штабі Самооборони Майдану Тернопільщини (вул. Грушевського, 1, м. Тернопіль) підтвердити це копією відповідного посвідчення. Якщо сім’я багатодітна – посвідчення або довідка про участь в антитерористичній операції. Якщо у сім’ї дружина або дитина інвалід – плюс довідку про склад сім’ї.
Представники добровольчих батальйонів, які не мають підтверджуючих документів про участь у бойових діях, залишаються за межами доступності пільг. Їх волонтери закликають подавати запити щодо користування Конституційним правом на отримання землі і подавати запити в відповідні установи.
Ірина Юрко.
Фото автора.
Коментарі вимкнені.