Хто взявся за реформування Тернопільщини
Офіс реформ презентували у Тернопільській ОДА 8 травня. Це координаційний та виконавчий орган, який надає організаційну, консультативну та інформативну допомогу облдержадміністрації в питаннях проведення реформ.
«Це громадська альтернатива бюрократичній системі управління, – зауважив очільник області Степан Барна. – Офіс реформ є партнером облдержадміністрації. Його представники – а це досвідчені фахівці у сферах місцевого самоврядування, державного управління, медіа-простору – напрацюють карту реформ області. На початковому етапі роботи експерти братимуть активну участь у розробці перспективних планів територій громад. Згодом працюватимуть над адміністративною реформою, проектами щодо боротьби з корупцією, електронного урядування, публічності органів влади».
Згідно розпорядження голови ОДА створили робочу групу, яка працює над версією Перспективного плану формування територій громад області. Відтак, експерти Офісу реформ допомагатимуть у розробці проекту та проводитимуть інформаційну роботу із представниками органів місцевого самоврядування та громадськістю краю.
«На даний час ми збираємо інформацію по кожній територіальній громаді. Остаточна їх кількість після розподілу ще не відома. Ми будемо розробляти кілька версій та узгоджувати їх із жителями. – повідомив директор Офісу реформ у Тернопільській області Віктор Литвинчук. – Головний критерій поділу – забезпечити доступність соціальних та адміністративних послуг. Орієнтовна відстань населених пунктів до центру повинна складати 20-25 км. Також особливу увагу під час поділу звертатимемо на самодостатність діючих громад».
Остаточну версію Перспективного плану очікують сформувати до 15 травня, після чого її подадуть на розгляд сесії облради. У разі схвалення проект направлять для розгляду у Кабінет Міністрів.
«Важливо, щоб у жовтні ми провели вибори на принципово новій основі. Кількість територіальних громад потрібно зменшити. Це досвід інших країн – повіти у Польщі, округи у США, – продовжив Віктор Литвинчук. – Реформа дозволить забезпечити доступність отримання послуг, ефективне використання коштів на місцях, зменшення корупційної складової».
Офіси реформ відкривають у кожній області на основі Меморандуму, підписаного між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» з метою пришвидшення реформи створення територіальних громад. Фінансуватимуть роботу Офісу за рахунок коштів Агенції з міжнародного розвитку США (USAID) в рамках втілення проекту «Діалог». Проекти реформи створення територіальних громад фінансуватимуть з державних субвенцій та фонду регіонального розвитку.
Офіс реформ у Тернопільській області працює у приміщенні ОДА, кабінет 705.
Коментарі вимкнені.