На Тернопільщині свекруха помогла посадити невістку, щоб врятувати сина?

Нещодавно Кременецький районний суд виніс вирок щодо вбивства 59-річної Надії Ч., що сталося торік у вересні у селі Веселівка Кременецького району. Боляче і страшно: за вбивство матері на сім років засудили її 30-річну доньку Люду. Апеляційний суд Тернопільської області залишив вирок без змін. Проте у селі досі ніхто не вірить, що таке безчинство могла вчинити донька, більше того, люди припускають, що підняти руку на Надію міг її зять.

— Досі плачемо за Людою, вона не винна, очевидно, це робота її чоловіка, який тієї страшної ночі був «у дошку» п’яний, але суд не хотів розбиратися… — міркують односельці. — Тепер жінка сім років марнуватиме життя за гратами, не буде бачити своїх донечок — 12-річної Мар’янки і 6-річної Діанки. «Я не вбивала маму, винна лише в тому, що вчасно не викликала швидку», — ридала Люда у суді. Вона відкрито казала під час судових засідань, що слідчі били її і змусили взяти на себе злочин, але на це ніхто не зважав. Захисник Люди, яку найняла її свекруха, більше вигороджувала чоловіка. Ми прямо казали їй, що це вона засадила невістку, аби лише вберегти сина. Нині Люда у тюрмі, дітей забрала свекруха, а чоловік привів коханку…
За версією слідства, Люда завдала мамі ударів, звалила на підлогу, а сама пішла спати. Вранці її знайшли вже охололою…
— Рішення судів побудоване лише на «вибитих» зізнаннях Люди, але не було ні свідків, ні доказів. Тієї ночі вдома спав п’яний чоловік, та чомусь слідство навіть не припустило, що він міг вбити, — обурюються односельці. — Найлегше вибити зізнання із беззахисної жінки — надавали кийками і вона все взяла на себе.
— Під час відтворення Люду змусили читати з папірця підготовлений текст, аби щось не переплутала, — розповідає її родичка Люба Савицька. — Їй сказали взяти на себе вину, мовляв, якщо зізнається про чоловіка, то «пришиють» на 5-7 років більше за групове вбивство. Бідна Люда все життя терпіла, чоловік випивав, не раз бив її, тому втікала з хати, бувало, ночувала біля корови у ящику… Вона два гектари городу сама обробляла: і косила, і кіньми орала, і трактором возила… Усі сусіди бачили, як вона гибіла. У Веселівці живе немічна старенька, то Люда і їй допомагала нарубати дров, принести води, прибрати в хаті. А чоловік пив, що вторгує за молоко — проп’є. Слідчі хотіли приписати Люді, ніби й вона алкоголічка, але експертиза показала протилежне — вона на горілку не могла дивитися, бо ж мати зловживала спиртним, це була болюча тема. Я відверто казала чоловікові Люди, що він вбив тещу, говорила й свекрусі, що вона посадила невістку до тюрми… «Мій син сидіти не буде», — говорила вона селом. Бог їм суддя…
Дві донечки сім років не знатимуть мами, та й, очевидно, тата. Нині їх забрала до себе в Дубно бабуся. Меншенька Діанка часто плаче, каже, що мама поїхала на заробітки, повернеться через рік і привезе гроші.
— Люда не могла підняти руку на матір, вона десять років приймала її у себе, хоча та мала хату у Бонівці, — розповідає родичка. — Матір справді любила випити, не раз впаде десь, проспиться і встає. Так було і того разу, Люда на суді розповідала, що мама лежала біля серванта, вона хотіла перетягнути її на ліжко, та не змогла, то й впустила на підлогу, думала, що сама підніметься згодом. Вранці прокинулася, а мати холодна, наробила крику… Шкода, що Люда не розповіла, що ввечері їхала ровером до куми по доньку, але не забрала через сильну зливу, вдома тоді були лише чоловік і мати, а приїхала — старенька лежала на підлозі. Тепер говорять селом, що є свідки, які бачили, що то не Люда вбивала, але чому вони мовчали? «Людо, то ваше взуття?» — запитав суддя, коли на відео показали гумові чоловічі шльопанці з кров’ю у коридорі неподалік тіла матері. Вона думала-думала, і вимушено хитнула головою. «Робіть, що хочете. Моєї правди ніхто не чує…» — лише розплакалася перед вироком.

Нова Тернопільська

Коментарі вимкнені.