У померлої тернополянки Марії Деркач був “свинячий грип”?

Лікарі наполягають, що Марія Деркач померла від набряку легенів, викликаного вірусною пневмонією.

Але рідні не вірять у це, адже за три тижні лікування вірус майже перемогли. Вони переконані, що дівчину вбили брак кисню і байдужість лікарів. Головлікар Тернопільській лікарні № 2 Віктор Кмита запевняє, що його підлеглі зробили все можливе, щоб врятувати пацієнтку. За його словами, від сильного запалення у Марії “згоріли” легені. Кмита говорить, що дівчина пізно звернулася в лікарню – коли пневмонія була вже в розпалі (така, як у хворих в 2009 році, під час епідемії “свинячого грипу”), пише Сегодня. Як припускають лікарі, Марія перенесла грип, але лікувалася вдома і до лікарів не зверталася. Не виключають, що вона нібито могла хворіти на туберкульоз.

“Перші п’ять днів у лікарні пацієнтка була на волоску від смерті. Її вдалося витягнути, але потім пішло загострення”, – розводять руками медики. За їх словами, щороку з сотні пацієнтів з пневмонією кілька людей помирає. Причинами можуть бути як самолікування, так і те, що смертельний вірус не піддається лікуванню антибіотиками. 

Рідні Марії Деркач поскаржилися на лікарів в прокуратуру. Вони бояться, що справу закриють, тому розклеїли по Тернополю плакати з її фото і підписом, в якому звинувачують у її смерті лікарів і просять жителів міста та громадські організації не дати замовкнути цій справі.

Зазначимо, після звинувачення лікарів у халатності, яка призвела до смерті пацієнтки,  міліція відкрила кримінальне провадження.  Як повідомив начальник сектору зв’язків з громадськістю обласного управління міліції Петро Колісник, провадження відкрито за ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов’язків медпрацівниками).

Коментарі вимкнені.