Хворих тернополян на псоріаз порахують
У зв`язку з низьким рівнем виявлення та обліку хворих на псоріаз та з метою поліпшення надання спеціалізованої дерматовенерологічної допомоги хворим цією недугою в Україні створять Державний реєстр хворих на псоріаз.
За словами головного лікаря Тернопільського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру, кандидата медичних наук, Заслуженого лікаря України Олександра Хари, ініціаторами створення такого реєстру були тернопільські дермато-венерологи.
«Наразі на Тернопільщині є від 16 до 20 тисяч людей, хворих псоріазом. В Україні ж таких налічується приблизно півтора мільйона. Із них лише 90-100 тисяч перебувають на обліку, всі решта лікуються або в приватних закладах, або не лікуються взагалі, – поділився Олександр Іванович. – Державний реєстр дозволить встановити точну кількість тих, хто бореться з цією недугою, визначити стадію протікання хвороби, а на підставі зібраних даних можна буде підрахувати видатки на лікування всіх хворих».
Олександр Хара зазначив, що лікування псоріазу є тривалим і дороговартісним.
«Найефективніше псоріаз лікувати в санаторно-курортних умовах, а дозволити собі це можуть не всі, – продовжив Олександр Іванович. – Разом з тим, ми шукаємо недорогі варіанти, де мешканці нашої області могли б лікуватися. Так своїх пацієнтів відправляємо на Азовське море, в Закарпатську область та на курорт Харкань, що в Угорщині».
Довідково: 29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з псоріазом.
Псоріаз є одним із найпоширеніших хронічних дерматозів в індустріально розвинених країнах, який може уражати людей незалежно від статі та віку. Варіанти поширення в різних місцевостях пов’язують із генетичними та кліматичними факторами, шкідливими звичками, станом навколишнього середовища, особливостями харчування. Біологічні фактори також можуть сприяти захворюванню, до прикладу, стрептококова, вірусна інфекція, емоційна криза, вагітність. Інші причини, зі спостережень, пов’язують із прийомом деяких лікарських препаратів.
Псоріаз характеризується появою на шкірі характерного висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації), з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. Зазвичай бляшка з’являється на волосистій частині голови чи поверхнях кінцівок, які відповідають розгинальним м’язам. Часто зустрічаються борозни на нігтях, їх потовщення та жовте забарвлення. У частини хворих розвивається артрит кистей і ступнів, що без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідності.
Локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись в досить широких межах. Висип може не викликати суб’єктивних відчуттів, або, навпаки, супроводжуватись свербежем. Шкіра, уражена бляшками, може тріскатись і кровити, а в окремих випадках висип може набувати мокнучого характеру, що свідчить про стрімкий, агресивний перебіг захворювання. Однак псоріаз не є заразною хворобою, не порушує дітородну функцію жінок і не шкодить вагітності.
Остаточно вилікувати псоріаз неможливо, проте в Україні наявні всі методики і медичні засоби для лікування псоріазу та полегшення його симптомів. Результатом одужання є усунення клінічних проявів, збільшення періоду ремісії та значне полегшення наступного загострення. Хвороба потребує професійного лікарського спостереження, контролю і лікування. Хворі мають дотримуватись усіх порад лікаря-дерматолога.
Коментарі вимкнені.