Кіно, німці і монголи. Чому короля Данила грає каскадер, а не тернопільський актор

Після фільму “Жива” Тарас Химич взявся за створення картини про короля Данила.

У цьому році в Україні повинна відбутися прем’єра фільму “Король Данило”. Основну частину зйомок завершили ще в минулому році, встигнувши в ході роботи замінити і виконавця головної ролі, і ряд інших акторів. Держава у виробництві картини участі не бере – гроші на фільм дають меценати. Частину коштів допомогли зібрати звичайні українці – 12 липня на краудфандінговой платформі Na-Starte стартував проект зі збору коштів на зйомку фільму. Планували зібрати 4 млн грн, проте, як розповіла ” ДС ” виконавчий продюсер фільму Олеся Галканова-Лань, суму в підсумку зменшили до 100 тис. грн – інші кошти вдалося отримати від спонсорів. Знімає картину Тарас Химич – режисер стрічки “Жива” про зв’язкову УПА.

Актор-каскадер і актор-тренер

Головну роль короля Данила виконує Сергій Ярмошенко. Спочатку на роль був запрошений тернопільський актор і співак Олександр Алексєєв, але його замінили прямо посеред зйомок. Галканова розповідає, що Алексєєву не підійшли умови контракту, та й у знімальної групи були до артиста претензії. “Олександр – талановитий актор, але слабенький за майстерністю. Він молодий, амбітний, сподіваємося, роль собі знайде. Новий актор, Сергій Ярмошенко, більш зрілий за віком, і ми вирішили, що він більше підходить під необхідний образ”, – зазначає Галканова. Ярмошенко – професійний каскадер, один з кращих в Україні. Він працює в кінному театрі в Запоріжжі, володіє холодною зброєю. Роль Данила стане дебютом Ярмошенко в головній ролі.

“Позиція Invert Pictures проста: важливо, щоб герой відповідав образу”, – говорить продюсер. Фільм стане швидше художньою інтерпретацією історичних подій, ніж спробою достовірно переказати минуле, тому в ньому фігурують як історичні, так і вигадані персонажі. Частина образів – збірні, які об’єднали риси різних історичних особистостей.

Серед інших акторів – Юрій Вихованець з Івано-Франківського театру, який для ролі Василька- Романовича кардинально змінив образ, Мирослава Рачинська, актриса Львівського театру (грає маму короля), Євгенія Муц з львівської театральної школи (грає дружину Данила). Кращого друга короля – Гордія Мстиславовича – зіграє Олег Сікірінскій з Львівського театру ім. М. Заньковецької, а роль хана Бату виконає Ринат Хайруллін, який народився в Казахстані. “Раніше Ринат грав в різних країнах СНД, але тепер погоджується тільки на українські проекти”, – говорить продюсер. Найманого вбивцю-вікінга зіграє Роман Муць. “У нього немає акторського досвіду, але він бере уроки акторської майстерності і не поступається професійним акторам. Роман також професійний тренер, займається з кожним актором фізичною підготовкою, стежить за їх вагою”, – розповідає Галканова-Лань. А ось роль магістра Тевтонського ордена Бруно зіграє заслужений артист Польщі Віктор Лафаровіч.

“Це не протистояння в прямому сенсі українців і монголів, це фільм про вчинки, рішення. Ми намагаємося показати погляди монголів на життя, розповісти, як після занепаду Київської Русі Київ увійшов до складу Землі Романовичів, як король Данило перебував під тиском Європи, ордена хрестоносців “, – розповідає Галканова-Лань. Продюсер каже, що фільм далеко не про одного короля, адже у нього є сім’я, вороги, друзі, слуги.

Фільми за свій рахунок 

Пояснюючи, чому гроші на фільм просили у меценатів та простих українців, а не у держави, Галканова-Лань підкреслює: “Ми хочемо показати, що українське кіно може буде реалізовано за рахунок меценатської підтримки”.

Знімають картину у Львові, Львівській області та Карпатах. Для зйомок спорудили внутрішні декорації княжого палацу і монгольського міста. “У нас дуже широка географія – від західних кордонів держави Галицької до монгольської орди і Ватикану”, – говорить Галканова-Лань. Місцева влада і жителі допомагають шукати місця для зйомки, іноді вдається домовитися про пільгові умови для зйомок.

Круті каскадери і “капризи” погоди

Галканова зазначає, що над картиною працює група з 40 каскадерів, якою керує Ілля Юрчишин: “Це професійна людина, з ним дуже гарно працювати. Основні труднощі у нас – погода, через яку часто доводиться переносити сцени”.

Рівняється знімальна група, звичайно ж, на Голлівуд. Продюсер наголошує, що український кінематограф повинен ставити високу планку, щоб люди повірили в українське кіно. “Як це зробити? Треба робити хороше. Не завжди це патріотичні ідеї – потрібні і комедії, і драми, і історія, і екшн”, – вважає Галканова. Продюсер відзначає, що в українських фільмах поки що може і замало спецефектів, але акторська гра, сюжети, грим уже не поступаються закордонним кіно. До того ж в Голлівуді теж поступово відмовляються від нагромадження спецефектів.

У свою чергу, і кінотеатри повинні навчитися довіряти українським кіношникам. “У нас є професійні гримери, художники. Головне в нашому фільмі – що весь продукт український. Але важливо, щоб люди пішли на нього, не тому, що ми спекулюємо на українському продукті, а тому, що кіно – класне”, – зазначає Галканова .

Оксана Захарова, Ділова столиця

Коментарі вимкнені.