Московський патріархат накинув око на Києво-Печерську та Почаївську Лаври

Києво-Печерська та Почаївська Лаври можуть повністю повернутися до лона церкви. Депутати-регіонали хочуть віддати християнські святині Українській православній церкві Московського патріархату. Ця звістка вже насторожила служителів інших конфесій. Вони бояться, що таким чином церкви приватизують.

Вони правлять там служби й там живуть. Із такими аргументами народні обранці надумали віддати Почаївську Лавру у власність священикам.

Василь Горбаль, народний депутат України, фракція Партії регіонів:

Вона має на меті поставити крапку на спробах тих чи інших політиків політизувати цю тему стосовно того, чи відібрати у Києво-Печерської Лаври той чи інший об’єкт, чи не відібрати. Тобто закріпити де-юре, те що є вже де-факто.

У Почаєві кажуть: проект не означає приватизації Лаври. Це лише повернення до старих традицій.

Архієпископ Володимир, настоятель Почаївської Лаври:

Ми не говоримо про приватизацію. Тому що люди неправильно розуміють. Розуміють, видно, що деякі сильні люди, хочуть приватизувати Лавру. Ми говоримо не про приватизацію, а ми говоримо про повернення того, що було в 39-му році минулого століття, було конфісковано, забрано від церкви.

Повернути все церкві нардепи пропонують і в Києво-Печерській Лаврі. Нині там музеї, лікарні та університети. Настоятель Лаври такою ініціативою втішений. Каже: давно просив повернути все, що раніше належало церкві. І водночас нарікає: держава останнім часом на реставрацію ані копійки не дає.

Архієпископ Павло, настоятель Києво-Печерської Лаври:

На дзвіницю дали, а остальне? На штукатурку, на купол, на дзвіницю, на дальніх та ближніх печерах? держава хоч копійку дала? Ні! На позолоту храму держава дала? Ні! але ж ми робимо, ми ж не купляємо дачі, машини.

Обранці своїми законопроектами лише сіють розбрат між вірянами Київського та Московського патріархатів. Так оцінює законодавчі ініціативи патріарх Філарет.

Патріарх Філарет, голова УПЦ КП:

Вірян Київського патріархату, тобто українців, не пускають і створюють такі їм умови, що вони постійно скаржаться: то їм там не дають можливість помолиться, причаститься, подать записки за спокій померлих чи за здоров’я живих, напруга. А якщо це буде ще власність Москви, то тоді нас взагалі на поріг не пустять до наших святинь.

Законопроект має бути поданий до голосування найближчим часом. Проти нього вже виступила релігійна громада Тернопілля.

Вірянин:

Люди обурені, люди не сприймають цього. Люди за те, щоб святиня належала державі, а не особистості чи якійсь одній громаді.

СТБ

Коментарі вимкнені.