Московський патріархат виступив проти Божої Матері

25 листопада у Кременецькій міській раді відбулася нарада щодо відновлення статуї Кременецької Божої Матері “Кременецька Мадонна”.
Ініціативна група представила проектні пропозиції щодо відновлення історичної пам’ятки, яка є невід’ємною частиною міста Кременець.
Офіційно автор цієї статуї невідомий. Мистецтвознавці, історики припускають, що він був учнем знаменитого українського Мікеланджело – Іоана Георга Пінзеля – відомого галицького скульптора середини 18ст., а деякі з фахівців припускають що до створення образу Божої Матері доклав руку і сам Пінзель.
Було вирішено, що необхідно створити організаційний комітет щодо відновлення втрачених пам’яток історії і культури міста Кременець, а також підготувати вихідні дані і прийняти програму відновлення даного об’єкта культурної спадщини на 2016-2017 рр.
Проти такої ініціативи виступили лише прихильники Московського патріархату. Ймовірною причиною такої нелюбові до Божої матері є розташування скульптури біля Свято – Преображенського Собору їх одвічних опонентів з УПЦ-КП.

За Збручем

Коментарі вимкнені.