На Тернопільщині бучацькі аграрії завершують заготівлю високопоживного корму (ФОТО)

Кукурудза в Україні завжди була і залишається «королевою» серед сільськогосподарських культур для силосування. А щоб врожай був високим та якісним, кажуть фахівці ТзОВ «Бучачагрохлібпром», потрібно пам’ятати не лише про технологію вирощування цієї рослини, але й обирати максимально оптимальні строки для збирання.

За словами заступника директора по рослинництву ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Бориса Рудюка, найкращою фазою для збирання кукурудзи на силос є період, коли вміст сухої речовини у зерні наближається до 60%. При цьому зерно стає твердим, а якщо розламати качан, то можна побачити знизу під зерниною, там, де вона кріпиться до стержня, чорну точку, що свідчить про припинення надходження пластичних речовин у зернівку.

– Наразі наше підприємство вже закінчує збирання кукурудзи на силос. За поживністю корму 1 га кукурудзи дає близько 6 тис. кормових одиниць і до 300 кг перетравного протешу, значно перевищуючи цінність інших зернових культур, – розповідає Борис Рудюк. – Під час силосування ми використовуємо бактеріальні закваски фірми «Piooner», які розщеплюють лігнін стебла та покращують перетравність силосу. Це ідеальний корм, у 100 кілограмах якого міститься 0,18-0,22 корм. од. і 1,3-1,8 кг перетравного протеїну.

Так, на ТзОВ «Бучачагрохлібпром» вже заклали понад 10 000 тонн свіжої маси. Не дивлячись на доволі посушливу погоду, врожайність кукурудзи хоч і дещо менша, ніж минулорічні показники, проте в середньому становить 40 т/га.

– Вже наступного року ми плануємо збільшувати площі під посів кукурудзи, адже поступово збільшуємо і поголів’я ВРХ, – ділиться планами на майбутнє заступник директора по рослинництву ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Борис Рудюк. – Так, вже через два роки господарство має намір розвинути тваринницький напрямок та збільшити поголів’я до 10 тисяч. А це означає, що й кормова база має бути відповідно підкріплена, адже агрофірма, дбаючи про репутацію, завжди на перший план ставить якість, що відповідає європейським критеріям сучасного виробництва.

Коментарі вимкнені.