На “Циганці” у Тернополі краще не відпочивати
Купатись у Тернопільському ставі, а саме – на так званому Дальньому пляжі, можна без страху про власне здоров’я. Всі санепідеміологічні показники в нормі, каже заввідділенням комунальної гігієни міської санепідемстанції Галина Чайкіна. Досліджувати місцевий пляж спеціалісти почали ще до відкриття купального сезону, який офіційно розпочався в нашому місті 1 червня.
Галина Чайкіна: «Перевірку стану готовності міського пляжу до роботи в літній період ми розпочали ще на початку травня. Було дане розпорядження з певними пропозиціями. Зокрема, була пропозиція провести рекультивацію старого піску і завезти новий. Станом на сьогодні ці роботи виконані. І нами також досліджується пісок на вміст гельмінтів. За результатами досліджень, проведених спеціалістами міської санепідстанції, відхилень від санітарних норм виявлено не було».
Проте невирішеною уже кілька років залишається проблема відсутності на Дальньому пляжі питної води.
Галина Чайкіна: «Питання забезпечення пляжу питною водою належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Це питання неодноразово піднімалося нами на засіданнях надзвичайної протиепідеміологічної комісії міської. Також були дані пропозиції і розпорядження».
Закликають епідеміологи обходити стороною місця стихійного відпочинку. Там за безпеку любителів позасмагати та похлюпатись у водичці ніхто відповідальності не несе.
Галина Чайкіна: «В районі «Циганки» та «Моржатника» є місця стихійного відпочинку. І за безпеку відпочинку, за дотримання санітарно-гігієнічних вимог у таких місцях відповідальності ніхто не несе, оскільки вони не призначені для саме такого відпочинку. Тому ми не радимо мешканцям відпочивати в тих місцях».
Щоб отримати задоволення від сезону купання, щоб не підчепити інфекційні та венеричні хвороби, лікарі просять відпочивати тільки у спеціально відведених для цього місцях,повідомляє ІНТБ.
Коментарі вимкнені.