Надал «послав» громадських активістів (відео)

Скандальне будівництво на Привокзальній площі продовжується, не зважаючи на начебто домовленості з міською владою про припинення будь-яких робіт на будмайданчику.

Про це 7 квітня заявили громадські активісти міському голові Сергію Надалу. У свою чергу, він не захотів довго говорити з активістами та послав їх «бунтувати на вулицю».

Сьогодні громадські організації анонсували ледь не новий Майдан під стінами міської ради. Нечисельну колону активістів очолив «самооборонівець» Іван Ковалик. У холі міської ради всіх вже очікували десь два десятки міліціонерів. На прохідній Ковалика і Ко зустріли Сергій Надал, його заступниця Вікторія Остапчук, непосидючий водій мера у ковбойських чоботях та дрібніші клерки.

Розмова одразу не склалася. Іван Ковалик спробував нагадати Надалу про вимоги громадськості щодо припинення будівельних робіт. «Дивіться, роботи мають бути припинені. Ви вчора до кінця не дослухали. Є звернення від «Укртелекому», – одразу відповів Надал і його відповідь продовжила заступниця Вікторія Остапчук.

«На сьогодні будівництво не йде, – зауважила Вікторія Остапчук. – І навіть вчора. Там вчора відбувалися земляні роботи, які стосуються закриття ліній «Укртелекому» для забезпечення безперебійного зв’язку, у тому числі і мобільного. Можете виїхати на місце і переконатися. Вище землі не вийшли жодні роботи».

На зауваження ще одного представника «Самооборони» Юрія Моргуна, що там кілька днів кілька десятків робітників виконують бетонні роботи і вкладають у конструкції арматуру, Сергій Надала сказав: «Якби цього не зробили, міг пропасти зв’язок по всьому місту. І, будь ласка, закрийте».

Тим самим Сергій Надал визнав, що він, його депутати, а потім і відповідні дозвільні служби пішли на грубе порушення будівельних норм і поставили і під загрозу телефонний зв’язок у цілому місті. І це у період війни. «Можна було запросити представників громадськості, аби ми переконалися, що роботи «консервуються» на певному етапі. Та цього зроблено не було. Тепер можна говорити все, що завгодно. Працювали навіть у неділю. У нас є підтверджуючі фотографії,» – додав потім Юрій Моргун.

Тут всіх перебив Сергій Надал, який нервово почав говорити: «Давайте тако. Не будемо тратити час. Хочете вирішувати питання – давайте вирішувати. А хочете побунтувати – йдіть бунтуйте на вулицю. Вас вчора запросили на комісію. Ви з неї демонстративно вийшли. Визначаємо ще раз дату і час засідання комісії. А от цих бунтів мені не треба!».

Після цих слів міський голова демонстративно пішов, залишивши «віддуватися» свою заступницю.

Нагадаємо, що ескалація конфлікту навколо початку будівництва торгового центру на Привокзальній площі триває вже більше місяця. Кілька днів тому своє слово сказали «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Автомайдан», «Рада бізнесу Тернопілля» та «Тернопільська правозахисна група». Ці громадські об’єднання прийшли під будмайданчик з вимогою припинити будь-які роботи. Сам інвестор з активістами пішли до міського голови Сергія Надала, аби вже там вияснити ситуацію, оскіль саме міська рада дала дозвіл на забудову.

Громадські активісти оприлюднили свої вимоги: припинити будівельні роботи на привокзальному майдані, відкликати та переглянути містобудівні умови та обмеження щодо забудови, відсторонити від займаних посад заступника голови міської ради Володимира Камінського та головного архітектора міста Василя Бесагу, створити переговорну групу для розв’язання конфлікту між громадою міста та міською радою щодо питань землекористування, до вирішення даних питань припинити виділення земельних ділянок під інвестиційні проекти, провести незалежний фінансово-господарський аудит діяльності КП «Тернопільбудінвестзамовник» та інших комунальних підприємств. Надати публічний звіт про результати їхньої діяльності.

Сергій Надал виконав лише одну умову про створення хоч якоїсь робочої групи. Вчора вона мала засідати. Та активісти відмовилися брати участь у роботі, оскільки решту вимог так і не виконали.

Тоді ж громадські організації передали ще одного листа і назвали його «Заява-протест». «Ми заявляємо про свій протест проти порушень Надалом С. В. взятих обіцяно та про наш вихід зі складу комісії, створеної міським головою начебто для «об’єктивного розгляду звернення громадської організації «Самооборона Майдану», – написали у своїй заяві активісти.

Коментарі вимкнені.